Пляжі Херсонщини отримали міжнародну відзнаку «Блакитний прапор»

До мережі найкращих пляжів світу міжнародної програми сталого розвитку пляжів «Блакитний прапор»  долучилися перші  3 пляжі Херсонщини на Арабатській Стрілці:

— центральний пляж у селі Щасливцеве (КП «Макс – Інвест»),

— пляж б/в «Чайка-1» у селі Генічеська Гірка,

— пляж б/в «Арабатка.club» у селі Генічеська Гірка.

За рішенням незалежного міжнародного журі у 2020 році ці пляжі отримали сертифікати учасників кандидатської стадії програми, використовують відповідний логотип та бренд, впроваджують міжнародні стандарти.

У 2021 році вони здобувають статус повноцінних учасників Програми та екологічний сертифікат відповідності критеріям програми  і будуть нанесені на карту на офіційному сайті програми blueflag.global, як рекомендовані для відвідування. Це є певним сигналом для туристів до відвідування того чи іншого пляжу, готелю, міста.

Сьогодні в умовах жорсткої конкуренції між курортно-рекреаційними територіями регіонів України, існує тенденція при інших рівних умовах, вибирати місця відпочинку, що гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт.

____________

Програма «Блакитний прапор» націлена на забезпечення сталого розвитку пляжів та яхтено-катерних стоянок за спеціальними критеріями, екологічного менеджменту, безпеки відпочинку, рекламно-іміджевої та туристичної привабливості територій.

Блакитний прапор – це екологічний сертифікат, який більше 30 років видається пляжам і яхтено-катерним стоянкам країн Європи, Африки, Карибських островів, Нової Зеландії, Канади та інших держав на підставі рішення незалежного міжнародного журі.

Програма заснована у Франції в 1985 році, наразі головний офіс «Блакитного прапора»  знаходиться в Данії, у наші дні в програмі бере участь близько 50 країн світу, понад 4,5 тис. марин та пляжів (https://destinet.eu/market-place/green-travel-maps).

Щоб отримати «Блакитний прапор», пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води в зонах рекреації, екологічного менеджменту, безпеки і послуг, зокрема чистоти території, роздільного збору сміття, дотримання правил безпечної поведінки, необхідного облаштування та обладнання, наявності санітарних приміщень, питної води, рятувальних вишок, пристосувань для осіб з фізичними вадами, інших основ безпеки та сервісних послуг.

Національним координатором програми в Україні виступає ГО «Екологічна ініціатива».

Учасниками Міжнародної програми  в Україні вже стали   16 пляжів у чотирьох областях, отримавши екологічний сертифікат відповідності критеріям програми. Про це свідчить карта місць «Блакитного прапора», розміщена на офіційному сайті програми  Blue Flag.

Престижну відзнаку мають 8 пляжів м.Києва та Київської області: пляжі «Венеція», «Молодіжний», «Дитячий», «Olmeca Beach» та «Золотий» у Гідропарку, пляж «Веселка» на Микільській слобідці, пляж «Галера» у Галерній затоці та пляж «Пуща-Водиця».

В Одеській області сертифікати отримали 6 пляжів: пляжі «Zanzibar» та «SanDali» на Фонтанці, комплекси «Причал №1″ та «Caletón», Центральний міський пляж Чорноморська та пляж готеля «Ruta Family» у селищі Затока.

Крім того, «Блакитний прапор» мають готельний комплекс «Good Zone» поблизу Дніпра та Масандрівський пляж у м.Ялта.

Реалізація програми вважається показником сталого розвитку територій і призводить до підвищення іміджевої привабливості всього регіону в цілому.

На території Херсонської області Програма розпочала впроваджуватись за ініціативи управління туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації.

До участі у міжнародній програмі «Блакитний прапор» запрошуються сільські, селищні та міські ради, об’єднані територіальні громади Херсонської області у співпраці з представниками комунальних підприємств та бізнесу (річкові та морські пляжі).

З більш детальною інформацією можна ознайомитись у вкладеннях:

Критерiї програми для пляжів

Критерii для марин

Необхiднi документи в процесі проходження програми

Контакти Блакитний прапор

Заявка на участь у Програмі та підготовка пакету документів міжнародному журі для участі  пляжу у кандидатській стадії Програми здійснюється у співпраці з національним оператором Програми в Україні ГО «Екологічна ініціатива».

На сьогодні до співпраці приєднались Скадовська, Каланчацька,  Бехтерська, Генічеська, Новокаховська місцеві  ради, підписані ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПРИЄДНАННЯ до меморандуму   про співробітництво з ХОДА та ГО «Екологічна ініціатива».

Очікуваний результат

— Пляжі Херсонської області учасники Міжнародної програми  сталого розвитку пляжів   «Блакитний прапор»

— Наближення до європейського  рівня обслуговування та якості надання туристичних та супутніх послуг

-Підвищення привабливості, туристичного іміджу та конкурентоспроможності територій громад області

— Сталість розвитку територій як туристичних дестинацій

— Впровадження екологічного менеджменту та безпеки туризму

Переваги для пляжів:

— Впровадження стандартів, розвиток та підвищення конкурентоздатності;

— Сертифікація та отримання престижної іміджевої відзнаки відповідності міжнародним стандартам;

— Використання логотипу та бренду у рекламно-інформаційній діяльності,

— Нанесення пляжу на карту  blueflag.global

_______

Реалізація проекту відбувається з метою забезпечення виконання завдань:

1.Програми «Розвиток туризму та курортів у Херсонській області на 2019 – 2021 роки», затверджена рішенням обласної ради від 14 грудня 2018 року № 1095 (зі змінами);

2.Державної стратегії розвитку туризму та курортів до 2026 року, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №168-р.

3.Стратегії регіонального розвитку Херсонської області на період 2021 – 2027 роки, затверджена рішенням обласної ради від 20 грудня 2019 року № 1511 (зі змінами)

Херсонська ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com