Судитимуть двох осіб, які шахрайським діями ошукали кримчан на суму близько 100 тисяч гривень

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно двох осіб, які шахрайським діями ошукали кримчан на суму близько 100 тисяч гривень

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох мешканців Херсонщини, які через мережу Інтернет шахрайським способом здійснювали продаж неіснуючих товарів з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України). Від таких дій тільки за останній рік постраждало понад 12 осіб, у тому числі мешканці тимчасово окупованого півострова. Обвинуваченими загрожує до восьми років позбавлення волі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачені у мережі Інтернет створили вебсайт-двійник (інтернет-магазин), ззовні схожий на офіційний вебсайт однієї з мережі українських ломбардів. На вказаний вебсайт спільники, узгоджуючи та координуючи свої дії, розміщували зображення з описом неіснуючої побутової, мобільної, комп’ютерної та іншої електронної техніки нібито з метою її продажу.

При отриманні вхідних заявок та дзвінків на придбання техніки, обвинувачені надавали завідомо неправдиві відомості про те, що вони є співробітниками мережі ломбардів, та вказували, що єдиною умовою купівлі товару є повна попередня оплата шляхом електронного переказу грошових коштів на банківські картки. Оскільки техніка коштувала суттєво нижче від середньоринкової вартості, покупці перераховували грошові кошти. З метою приховування своєї протиправної діяльності, обвинувачені реєстрували банківські картки на підставних осіб та щотижня змінювали номери телефонів.

Зазначимо, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (ст. 62 Конституції України).

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста СевастополяЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *