Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Лікарні Запорізької області мають забезпечити доступність для усіх пацієнтів

Про це сказав голова Запорізької ОДА Олександр Старух на нараді з питань забезпеченості інклюзії в медичних закладах Запорізької області.

Наразі 117 медичних закладів області уклали угоди з НСЗУ. З них вимогам інклюзії повністю відповідають 73 заклади, ще 40 закладів не відповідають сучасним будівельними нормам щодо безбар’єрності.

Повністю вимога інклюзії не дотримана в 13 лікарнях області. До таких належать:  «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Енергодарської міської ради; «Запорізький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Запорізької районної ради; «Запорізька обласна клінічна інфекційна лікарня» Запорізької обласної ради;  «Приморський районний центр медико-санітарної допомоги» Приморської міської ради;  «Чкалівська амбулаторія сімейної практики» Чкалівської сільської ради Веселівського району; «Розівська районна лікарня Розівської селищної ради Розівського району; «Дніпрорудненська багатопрофільна лікарня» Дніпорудненської міської ради; «Токмацький центр первинної медико-санітарної допомоги» Токмацької міської ради; «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрієвської селищної ради; «Якімівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Якимівської селищної ради Якімівського району та інші.

Якщо ці заклади до 19 березня 2021 року не здійснять необхідні роботи з забезпечення  безбар’єрного простору на території лікарні, то не зможуть укласти контракт на надання медичних послуг з НСЗУ. Внаслідок чого населення окремих територій області не отримає необхідну безоплатну медичну допомогу. У такому разі вона має бути забезпечена коштом громади, де знаходиться такий лікувальний заклад. Також в разі не укладання контракту з НСЗУ працівники лікарень можуть залишаться без зарплатні.

 «Медичні заклади, що мають укласти в 2021 році договори з НСЗУ, повинні забезпечити фізичну доступність до своїх будівель для усіх інвалідів та інших маломобільних груп. Доступні мають бути всі місця надання медичних послуг, які заявлені при отриманні ліцензії. Йдеться мова про заклади охорони здоров’я усіх форм власності. Питання не в тому, чи ми є найгіршим з регіонів чи найкращим в питанні забезпечення інклюзії, а в наслідках, які можуть виникнути 19 березня 2021 року. В усіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар’єрний простір для людей. Необхідно усунути відсутність пандусів, вузькі двері, сходини в середині приміщень, необладнані туалети, в яких мають бути не лише поручні, а й відповідні розміри для просування візка»,  – наголосив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

За результатами наради вирішено провести моніторинг доступності для маломобільних груп населення по кожному медичному закладу області. До груп, які здійснюватимуть його, мають бути залучені представники громадськості, зокрема організацій людей з інвалідністю.

Роботи з організації безбар’єрного простору на території лікарень будуть здійснені спільним коштом територіальних громад і власників медичних установ. Це пов’язано з тим, що НСЗУ, відповідно до укладених договорів, не виділяє кошти на розвиток медустанов. Служба фінансує лише закупівлю медичного обладнання, лікарських засобів, а також виплату зарплатні всім працівникам медзакладів, що уклали з нею договори.

Запорізька ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН