Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух ініціював створення онлайн-мапи пам’яток регіону. Лише одним кліком можна буде побачити, за які об’єкти відповідає обласна влада, а за які – місцева. Це допоможе фахівцям та жителям області відслідковувати стан пам’яток.
Разом з тим у цій сфері накопичилось багато проблем. Одна із них – відсутність позначень на місцевості меж курганів та самовільна перебудова архітектурних пам’яток. Ускладнює роботу охоронних органів також відсутність чіткого розподілу сфери відповідальності між обласними та місцевим органами.
Олександр Старух ініціював розгляд цього питання на засіданні колегії облдержадміністрації.
«Ми щорічно втрачаємо культурну спадщину. А по-друге, ми можемо подарувати людям проблеми, коли вони дізнаються, що на їх земельній ділянці знаходиться курган, і вони не можуть його обробляти. Для вирішення збираємо колегію обласної державної адміністрації. Це той орган, що може узгодити інтереси різних відомств, суб’єктів влади. Спільно приймемо колегіальне рішення, яке буде обов’язковим для виконання всіма органами в регіоні. Воно буде полягати у передачі певних функцій з охорони пам’яток на місця – у новоутворені громади, – сказав очільник регіону
Наразі на державному обліку в області перебуває 3 561 пам’ятка культурної спадщини, з них національного значення – 12, а місцевого – 241. Також до Списку історичних населених місць України занесені міста Запоріжжя, Бердянськ, Оріхів, Мелітополь та Гуляйполе.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- На Запоріжжі стартував 24-й міжнародний фестиваль «Запорозький Спас»
- Запорізька поетеса встановила мистецький рекорд України
- Скрипалька із Запорізької області перемогла в Чемпіонаті мистецтв «Ice art fest»
- У Запорізькій області відроджують дівчачий футбол
- У Запорізькій області пройдуть забіги по туристичним локаціям