Три запорізькі лікарні будуть перетворені на ковідні госпіталі, а у Мелітополі буде відкрито додаткове відділення для лікування хворих на COVID-19

Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області, аналіз використання ліжкового фонду у лікарнях та забезпечення закладів охорони здоров’я, визначених для надання допомоги хворим на COVID-19, медичним киснем та засобами індивідуального захисту.

– На жаль, сьогодні ми вимушені констатувати різке погіршення епідемічної ситуації з розповсюдженням  коронавірусної  інфекції в Запорізькій області. За сприяння Міністерства охорони здоров’я Запорізький обласний лабораторний центр отримав і почав використовувати додаткове обладнання ПЛР діагностики, що дозволило пришвидшити отримання результатів тестувань. На сьогодні 16 адміністративних територій області з 25 мають перевищення граничного рівня епідемічної безпеки,  а це – 60% території. Лідерами із захворюваності є міста Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, Оріхівський та Пологівський райони. Таке стрімке розповсюдження коронавірусної інфекції є результатом не тільки легковажного ставлення до протиепідемічних заходів самих людей. Це також результат безвідповідальності керівників місцевого самоврядування, кандидатів в депутати, які організовували проведення масових заходів, які заборонені під час карантинних обмежень, – відзначила Олена Теряєва.

Як зазначила завідувач відділення організації епіддосліджень ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Марина Колерова, стрімкий ріст захворювання фіксується з початку вересня, особливе занепокоєння викликає захворюваність дітей та медичних працівників. Показник завантаженості ліжок, виділених під COVID, в області вже досяг понад 70%.

За словами в. о. директора Департаменту – начальника управління реформ та розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марини Воловик, зростає кількість захворілих, які перебувають на стаціонарному лікуванні, у тому числі, які потребують кисневої підтримки. Щоб збільшити кількість ліжок на лікування пацієнтів з COVID, прийнято рішення щодо перепрофілювання в Ковідний госпіталь трьох лікарень №2, 6, 7 у м. Запоріжжі, а також розгортання третього інфекційного відділення в багатопрофільній лікарні у Мелітополі на 100 додаткових місць. Таким чином, у чотирьох медичних закладах додатково може бути задіяно 310 ліжок для лікування хворих на COVID. За необхідності лікарні другої хвилі також можуть бути перепрофільовані для лікування хворих на COVID.

У разі додаткового розгортання ліжкового фонду, медичні працівники мають пройти підготовку та навчання для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Для стаціонарного лікування хворих заклади першої хвилі повинні бути забезпечені киснем на 80%. Запорізька область отримала субвенцію з державного бюджету для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я в розмірі – 25 млн 151,6 тис. грн.

В результаті проведення поточних ремонтів існуючих мереж киснепроводів, створення нових кисневих магістралей та мобільного кисневого парку з 200 кисневих концентраторів, кількість ліжок, забезпечених киснем, в жовтні-листопаді буде збільшена на 860 одиниць. Це дозволить за рахунок субвенції покращити кисневе забезпечення ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, але, готуючись до різних сценаріїв епідситуації з COVID, місцевій владі потрібно зробити все для того, щоб у найкоротший термін 50% всього ліжкового фонду закладів охорони здоров’я Запорізької області мали кисневе забезпечення.

Запорізька ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com