Археологи на Херсонщині виявили кам’яну кладку, ймовірно поховання скіфських часів

На території Національного природного парку “Кам’янська Січ” на Херсонщині археологи виявили кам’яну кладку. Керівник експедиції Анатолій Волков припускає, що це може бути поховання скіфських часів.

Зараз науковці Національного заповідника “Хортиця” продовжують розкопки і остаточні висновки оприлюднять згодом. Археологи працюють на Кам’янській Січі майже тиждень. Третій рік експедиція з “Хортиці” проводить археологічні розвідки на території козацької Січі і Національного природного парку на Херсонщині, пише Суспільне.

“Спершу ми працювали на Січі. Там є ділянка зі смужкою берега, яка невдовзі повинна внаслідок ерозії зруйнуватись. Там ми нічого не вивчили, тобто та ділянка виявилась порожньою. І ось ще один об’єкт, який ми вирішили в цьому році дослідити, це кам’яна закладка, яка, за попередніми даними, ймовірно, може бути скіфським похованням. Кераміку ми знайшли, металеві речі, які свідчать про те, що це, ймовірно, скіфи”, –говорить керівник експедиції Анатолій Волков.

“Серед степу не може бути виходів каменю. Або сюди цей камінь принесли, або це вихід скелі. Якщо це невеличкі каміння, то, скоріш за все, ці каміння сюди принесли люди у більш давні часи. Оця центральна закладка, яку ви можете побачити, це закладка безпосередньо над похованням. Потім – була зроблена, напевно, тризна, а вже потім були насипані більш дрібні каміння”, – розказує старша наукова співробітниця Національного заповідника “Хортиця” Тетяна Шелеметьєва.

У складі експедиції, за словами Тетяни Шелеметьєвої, – наукові співробітники Національного заповідника “Хортиця” та херсонські волонтери.

У складі нашої експедиції є кілька волонтерів, я один з них. Я приїжджаю в подібні експедиції і допомагаю нашим професійним колегам в їх археологічній праці. Для мене це, якщо я не помиляюсь, 13-й такий виїзд, тобто з 2005 року. 2 роки такі були, що я не допомагав, не волонтерив у той чи іншій експедиції”, – говорить волонтер Петро Коберник.

“Ми зараз розчищаємо кам’яну кладку. Фіксуємо каміння, все це заміряємо, записуємо. Потім ми ці каміння підіймаємо і заглиблюємось далі й далі. Це дуже така філігранна, ювелірна робота, треба дуже акуратно працювати, щоб нічого не зіпсувати. Я придивляюсь, запитую, щоб нічого не зіпсувати, але тим не менш, стараюсь”, – говорить волонтерка Альона Ніколова.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com