В останню п’ятницю травня відзначають День зварювальника. Це фахівці затребуваної професії, яка користується попитом і на Херсонщині, і за її межами.
Професйна підготовка, де успішно поєднується теорія і практика, відбуваєтсья в Новокаховському професійному елетротехнічному ліцеї.
“Наші випускники працюють на багатьох підприємствах Херсонщини, їх професійний рівень високий завдяки фаховій теоретичній і практичній підготовці. Ми вже 1 червня розпочали набір абітурієнтів на новий навчальний рік”, – прокоментувала журналістам “Українського півдня” Олександра Карпенкова, директор Новокаховського професійного електротехнічного ліцею.
Варто лише поглянути навкруги, скільки навколо нас виробів, з’єднаних з металу, щоб зрозуміти, яке значення для суспільства має ця професія. Якщо вилучити їхню роботу, то сучасний світ розійшовся б по швах. Ці фахівці володіють магією: з’єднують два шматка металу докупи електродуговим чи газовим зварюванням. Професіонали-електрогазозварники затребувані у всіх галузях економіки. І перші свої кроки в професії вони роблять вже під час навчання у закладах профтехосвіти.
Учні Новокаховського професійного електротехнічного ліцею здобувають теоретичні знання з професії «електрогазозварювання» в аудиторіях, обладнаних тренажером зварника. А всі практичні навички отримують під наглядом майстра на електрогазозварювальному полігоні. «За сприяння облдержадміністрації було закуплено обладнання: два тренажери зварника, плазмоліз, напівавтомати з подачею проволоки.
Один з тренажерів встановлений у слюсарній майстерні, де ми будь-якої пори року можемо працювати на ньому. Це дає можливість нашим учням ефективно використовувати свій час і набувати виробничих навичок під час навчання у ліцеї», – розповів майстер виробничого навчання з професії «електрогазозварювання, коваль ручного кування» Анатолій Матяш. В учнів, що опановують професію коваля, два незмінні протягом сотень років головні інструменти – молот і ковадло. Ковалі ручного кування створюють малі архітектурні форми, частини екстер’єру і інтер’єру будинків і територій.
Вчать одному з небагатьох «живих» ремесел у Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї. «Здобувачі освіти вчаться ковальській справі, по закінченні ліцею отримують кваліфікацію «коваль ручного кування ІІ розряду». Це майстер з механічної та термічної обробки металу, який володіє технологією кування, знає особливості металу і створює високохудожні ковані вироби», – сказав Анатолій Матяш. Ковані вироби учнів електротехнічного ліцею прикрашають будинки і парки Нової Каховки й інших сіл і міст. Важко уявити собі щось більш надійніше, аніж металеві ворота, решітки, сходи, огорожі.
Поєднання міцності і естетики повернуло популярність професії коваля. Фахівці затребувані у металургійній, суднобудівній галузях, на будівництві та сільському господарстві. Професіональні ковалі ручного кування можуть відкрити власну справу. Новокаховський професійний електротехнічний ліцей запрошує на навчання випускників 9-11 класів і відкриває перед ними усі можливості для здобуття популярної професії, яка оцінюється достойною заробітною платою.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Токарі-фрезерувальники Новокаховського ліцею переможці в конкурсі “Кращий в професії” (Відео)
- На Херсонщині можна освоїти професії, які матимуть попит у кризу (відео)
- На бюджетні місця запрошують навчатися у Новокаховському гуманітарному інституті (відео)
- Депутати Новокаховської міської ради виділили кошти на будівельні та ремонтні роботи
- Новокаховських призовників забезпечили безкоштовними стоматологічними послугами