Бізнес на Херсонщині збираються виводити з тіні

Бізнес на Херсонщині повинен працювати легально

На цьому наголосив очільник облдержадміністрації Yuriy Husyev під час виїзного засідання колегії ОДА у Високопільському районі, повідомоляється на Фейсбук сторінці Херсонської ОДА.

Інформаційна кампанія з легалізації бізнесу та найманої праці, мета якої – показати підприємцям області переваги виходу з «тіні», створити умови для праці «по-білому» та спонукати до легалізації вже існуючої нелегальної праці, стартувала у лютому з ініціативи Херсонської облдержадміністрації.

Начальник Головне управління Держпраці у Херсонській областіВіталій Берлим докладно зупинився на питанні легалізації найманої праці.

За його словами, протягом 2019 року інспекторами праці здійснено 699 заходів контролю з питань додержання законодавства про працю, за результатами яких у 442 роботодавців виявлено 1 100 порушень.

«Упродовж минулого року державними інспекторами встановлено 124 суб’єкти господарювання, які використовували найману працю без належного оформлення трудових відносин, та виявлено 677 працівників без належного оформлення трудових відносин. Наше головне завдання – не накласти штрафні санкції, а збільшити кількість зареєстрованих осіб», – наголосив Віталій Берлим.

За фактичний допуск працівників до роботи без належного оформлення трудового договору накладено штрафні санкції на суму понад 22 млн грн.

Також проведено інспекційні відвідування 41 фізичної особи, за результатами яких встановлено факт використання праці 263 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

Завдяки проведеній роботі досягнуто незначної, але позитивної динаміки: 4 фізичні особи задекларували свою діяльність та стали фізичними особами- підприємцями, двоє – найманими працівниками та виконують свої трудові обов’язки в межах правового поля.

Про те, що вже зроблено та яких результатів досягнуто, поінформував присутніх на засіданні колегії заступник начальника ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.СевастополіИгорь Клим.

«На сьогодні спеціалісти податкової служби області провели 1 284 роз’яснювальні заходи з представниками бізнесу, а також 804 бесіди за участю ГУ Держпраці», – повідомив Ігор Клим.

Крім того, працює «гаряча» телефонна лінія для бізнесменів і громадян області, які протягом лютого (у робочі дні) мають можливість отримати індивідуальні консультації та вичерпні коментарі з будь-яких питань стосовно реєстрації та ведення підприємницької діяльності.

За результатами проведених заходів на роботу оформлено 5,5 тис. осіб. Тільки у лютому приватними підприємцями зареєструвались 320 осіб.

Ігор Клим також підкреслив, що роз’яснювальна кампанія триватиме ще до кінця місяця, а з 1 березня розпочнеться активна контрольно-перевірочна робота. Тому закликав бізнес поквапитись та легалізуватись.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *