У Херсонській торгово-промисловій палаті триває тренінг щодо відповідності продукції технічним умовам Європейського Союзу. Протягом двох днів експерти знайомлять місцевих підприємців з вимогами європейського ринку до промислової продукції, а також з новими правилами ввезення і реалізації товарів в Україні.
До торгово-промислової палати звертаються бізнесмени за роз’ясненням нових правил імпорту-експорту.
«До нас звертаються з питаннями: як скласти декларацію відповідності для якогось габаритного обладнання, яке повинно пройти випробування. Таке випробовування проводиться в Україні, але його результати не визнають в ЄС. Тоді експортер за свій рахунок має провести випробовування на території ЄС і отримати протокол, а вже на його основі скласти декларацію відповідності технічним регламентам. Не всі знають ці регламенти, оскільки не всі з них гармонізовані з українським законодавством», – сказала перша віце-президентка, начальниця управління експертизи та сертифікації Херсонської торгово-промислової палати Валентина Удод.
У рамках імплементації «Угоди про асоціацію з ЄС» відбуваються зміни саме в технічному регулюванні.
«Україна готується до підписання так званого «промислового безвізу» – це означає, що продукція, виготовлена в Україні, має відповідати євростандартам. Тому бізнес має знати, що саме буде змінюватись, які процедури існують для цього процесу. І, по-друге, з 26 березня вводяться нові штрафи до виробників, розповсюджувачів, імпортерів за такі порушення: продукція не відповідає українським стандартам, неправильно нанесена маркування, немає декларації відповідності, неправильно створений технічний файл тощо. Сума штрафів доволі серйозна – від 34 до 340 тисяч гривень. У деяких випадках, коли на ринок поставляється небезпечна продукція, передбачена кримінальна відповідальність», – розповіла сертифікована тренерка-консультантка з питань технічного регулювання Галина Перепелиця.
Участь у тренінгу взяли представники місцевих підприємств-експортерів та науковці.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Як виробникам плодоовочевої продукції вийти на ринки Європи (Відео)
- Херсонські журналісти проінспектували каховське підприємство (Відео)
- Підприємці Херсонщини отримають допомогу по безробіттю на час карантину
- У бюджеті Херсона передбачено 800 тисяч грн. для безкоштовного лікування катаракти у херсонців, – Алла Малицька (відео)
- Більшість підприємців на Херсонщині встановили реєстратори розрахункових операцій (відео)