Жителі Стрілкового та Щасливцеве виступили проти об’єднання в Генічеську ОТГ

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв провів виїзну зустріч з мешканцями сіл Щасливцеве та Стрілкове, аби почути їхню думку щодо питання децентралізації й водночас донести позицію Уряду до селян. Останні практично одноголосно висловилися проти об’єднання Генічеського району в єдину ОТГ, яке незабаром може бути схвалене Кабміном у ході затвердження нового перспективного плану розвитку територій.

«Ця громада стане найбільшою в Україні, адже її територія становитиме близько 3 тисяч квадратних кілометрів, – зауважив місцевий житель Михайло Остапчук. – Але ж задача децентралізації полягає в тому, щоб наблизити послуги до населення! Якщо об’єднати весь район, то відстань від Генічеська до окремих сіл складе майже 80 км, а від Чонгара до Сокологірного – понад 100».

У свою чергу Юрій Гусєв нагадав, що минулого року під час обговорення перспективного плану саме він заявив про необхідність вивчення питання спроможності об’єднання Щасливцевого та Стрілкового. Але сьогодні, коли Верховна Рада наділила Уряд повноваженнями визначати остаточний формат децентралізації, очільник Херсонщини був максимально відвертим з селянами. «Моя позиція – це позиція місцевої громади, – сказав він. – Але, на жаль, її не підтримали в Мінрегіоні, профільні комітети парламенту та радники Прем’єр-міністра. Тому, скоріше за все, в Генічеському районі буде створена одна ОТГ».

Тим не менш, голова облдержадміністрації пообіцяв, що наступного тижня під час наради в Міністерстві розвитку громад та територій обов’язково донесе позицію мешканців Щасливцевого та Стрілкового.

Важливо також зазначити, що новий план децентралізації передбачатиме укрупнення. Це дає можливість для окремих ОТГ, створених наприкінці минулого року, бути приєднаними до інших територіальних громад.

Після заходу голова облдержадміністрації провів ще одну зустріч – з мешканцями окремих сіл Новотроїцького району.

Херсонська ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *