Міський голова Володимир Коваленко взяв участь у Форумі місцевого самоврядування в Херсоні (Відео)

2 грудня у Херсоні відбувся Форум місцевого самоврядування на тему «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?», який зібрав на дискусійному майданчику представників Уряду, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади області та районів, депутатських корпусів та неурядових організацій, які працюють у сфері децентралізації та надають міжнародну технічну підтримку проектів розвитку територіальних громад.

Модерував Форум керівник програм Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай. Презентував впровадження реформи з децентралізації в Херсонській області перший заступник голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій. Також на заході був присутній Перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедикт Герман.

АМУ на заході представляли заступник Виконавчого директора Асоціації міст України, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход, виконавчий директор Херсонського регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська та експерти Херсонського РВ АМУ.

Учасники форуму були одностайні в думці, що децентралізація є незворотною та найперспективнішою з реформ, що має реальні результати та вселяє впевненість у завтрашньому дні громад, їх перспективах та економічному зростанні, про що свідчать потужні, ефективні та спроможні громади Херсонщини. Саме лідери цих громад мали можливість поділитися досвідом: з чого розпочинали і що надбали за короткий проміжок часу. Голови Музиківської ОТГ Александр Лейбзон, Зеленопідської ОТГ Галина Лобунько, Великокопанівської ОТГ Валентина Костенко, Станіславської ОТГ Володимир Желуденко та інші розповідали не тільки про здобуті позитивні результати децентралізації, а й про труднощі як перехідного періоду, так і поточного. Йшлося про передачу повноважень, не підкріплених фінансово, про нестабільність баз оподаткування, через що громади втрачають колосальні кошти та можливості. Всі виступаючі звертали увагу на те, що держава «підкидає» місцевому самоврядуванню подеколи непосильну ношу, перекладаючи з себе низку повноважень без фінансового підкріплення. Занижена нормативно-грошова оцінка землі, недофінансовані освіта та медицина, заморожені Урядом асигнування на соціально-економічний розвиток, невідшкодовані пільги з пасажироперевезень та закуплених медпрепаратів – далеко не повний перелік того, що заважає розвитку громад.

Під час свого виступу директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход зазначив: «Ми готові й надалі підставляти плече та вислуховувати думки тих, чий потужний голос має чути та враховувати влада, насамперед у час стрімких реформ. Тактичні питання, які приймаються на державному рівні, просто не можуть не враховувати думок місцевого самоврядування. Тому наші експерти працюють на всіх рівнях, аби вивчити ситуацію та донести її до Уряду, парламенту. Таким чином була виграна битва за акциз на пальне, але поки на рік. Серед поточних перемог – переведення на прямі відносини з Держбюджетом тих громад, у яких вибори відбулися та відбудуться в 2019 році. Сподіваємося бути почутими і щодо лобіювання питання відновлення справедливості з нормативно-грошовою оцінкою землі».

Також Володимир Мягкоход зупинився на таких аспектах, особливості формування змін до Конституції, врегулювання виборчого законодавства, системи фінансового забезпечення громад, формування перспективних планів, запровадження муніципальної варти тощо. Разом з відповідями на численні запитання учасників Форму, він пообіцяв, що АМУ як надійний партнер і надалі відстоюватиме інтереси місцевого самоврядування, спираючись на авторитетну думку громад та їх лідерів.

Свою точку зору про перспективи розвитку місцевого самоврядування також висловив член Правління АМУ, заступник Голови Херсонського РВ АМУ, голова Новокаховської міської ОТГ Володимир Коваленко.

Новокаховська міська рада

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com