Білозерська селищна рада перевірятиме підприємців

Білозерська селищна рада повідомляє про початок моніторингу підприємців, які працюють на території Білозерської громади, з метою подолання незадекларованої праці.

Незадекларована праця в Україні найчастіше проявляється у таких формах:

  • економічна діяльність без державної реєстрації;
  • наймана праця без оформлення трудових відносин;
  • приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;
  • маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

За найбільш серйозні порушення недобросовісним роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою. Н

априклад, за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 КЗпП, передбачена відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного незадекларованого працівника, і з 2019 року вона становитиме 125 тис. 190 грн.

Для того, щоб вивести відносини між роботодавцями та працівниками з «тіні»,  до штату Білозерської селищної ради було введено робочу групу, на чолі з провідним  спеціалістом-інспектором охорони праці.

На сьогоднішній день представники влади володіють повною інформацією щодо кожного платника податків, який використовує тіньову працю та скільки він сплачує податків в бюджет громади.

З метою недопущення порушень трудового законодавства інспектором праці Шевейко С.В. буде здійснено відвідування інформаційного характеру,  під час яких роботодавців та працівників буде поінформовано  про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *