Наразі на Херсонщині для туристичного відвідування відкриті тільки два маяки: Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній. Але незабаром ситуація кардинально поміняється, повідомила прес-служба Міністр інфраструктури України.
Маяки України відтепер не тільки забезпечуватимуть безпеку на морі, а й гостинно прийматимуть у себе туристів. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Таке рішення прийнято на основі світової практики, адже маяки це не тільки навігаційні об’єкти, а й культурна та історична спадщина України.
До Міністерства інфраструктури України надходило багато звернень з проханням відкрити маяки для відвідування. Наразі для відвідування відкрито: Воронцовський маяк у м. Одеса, Сіверсів Передній маяк у м. Миколаїв, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяки у Херсонській області. Згодом плануємо розширити цей перелік. Планується розширення переліку у подальшому. Забезпечуватиме відвідування маяків ДУ «Держгідрографія». Такі заходи не перешкоджатимуть роботі маяка, адже для туристів відведено певний час у вихідні дні.
Міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб, членом якої є Україна, рекомендує вживати заходи щодо збереження і маркетингу історичних маяків, інформування громадськості про роль маяків як об’єктів, які забезпечують безпеку мореплавства у водах України. Популяризація маяків дає можливість інформувати громадськість про обов’язки держави щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, захисту морського середовища, пошуку і рятування на морі.