20 березня у Херсонському державному університеті відбувся запис телевізійної передачі «Антанас Сметона» з циклу історичних програм «Диктатори» за участі старшого викладача кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Артема Петрика.
Тож «пролити світло» на життя та політичну діяльність відомого литовського діяча запросили історика-літуаліста, викладача Херсонського державного університету Артема Петрика. Він, до речі, єдиний спеціаліст на Херсонщині, який займається вивченням історії Литовської держави XX століття.
Варто зазначити, що Артем Миколайович також є автором книги «Світло та тіні» Першої республіки: Литовська держава у 1918-1940 роках», яка є першою науковою працею з історії міжвоєнної Литовської держави в Україні.
Українська історія досить тісно пов’язана з литовською. «Ця тема дуже цікава та важлива для України, зокрема для Херсонщини. І це чудово, що у нас є такі спеціалісти в галузі литовської історії»,- зазначає власний кореспондент 24 каналу Марина Савченко.
Наразі для української науки відкривається шлях до вивчення справжньої історії однієї з Балтійських країн. І, як виявилося, розпочалися дослідження історії цієї країни на півдні України, а їх осередком є Херсонський державний університет. «Саме у нашому навчальному закладі у 2017-2019 роках вперше в історії української науки розпочалися дослідження, присвячені історії Литви XX століття», – розповідає Артем Петрик.
За словами історика, Антанас Сметона всіляко допомагав українському визвольному рухові в 1920-30-х роках, а фінансова та політична підтримка Литви допомогла вижити та перетворитися у таку потужну силу.
Артем Миколайович розповів, що після презентації його книги у Литві він отримав запрошення від «24 каналу» взяти участь у зйомках цієї програми.
Тож наразі проходить підготовка програми «Диктатори». А дружна родина Херсонського державного університету вітає Артема Петрика з дебютом та бажає подальших наукових успіхів. Адже його наукова діяльність має неабияке значення для наукового загалу та поціновувачів справжньої історії не лише на території України, а й за її межами.
Вікторія Парфененко
Схожі публікації:
- У херсонському університеті склали рейтинг науково-педагогічних працівників
- Симфонічний оркестр херсонського вишу презентував свою творчість
- Двох викладачів херсонського університету нагородили орденами
- У центрі Херсона намагаються врятувати історичну будівлю
- Херсонський виш об’єднав молодіжних лідерів з усієї України