Олександр Олійник: херсонські підприємства мають шанс працювати на імпортозаміщення для “Укрзалізниці

Активи «Укрзалізниці» потребують глобального оновлення. До сьогодні більшість обладнання та запчастин для галузі закуповувалися за кордоном. У грудні минулого року керівництво «Укрзалізниці» та Федерації роботодавців України домовилися спільно працювати у цьому напрямку. Уже за місяць, 16 січня, відбулося чергове засідання на якому обговорили різні аспекти налагодження співпраці із імпортозаміщення. Крім очільників провідних департаментів ПАТ, парламентарів, представників Мінекономрозвитку та торгівлі, в обговоренні взяли участь керівники близько 60 провідних вітчизняних підприємств, серед них «ФЕД», «ХАРТОН», «Херсонський машинобудівний завод» та інші. Присутність виробничників зробило дискусію не лише гострою, а й плідною. 

Відкриваючи захід генеральний директор ФРУ Руслан Іллічів наголосив, що єдино правильний шлях у цьому напрямку – це спільна робота та відпрацювання конкретних кроків й розв’язання нагальних проблем як Укрзалізниці, так і вітчизняних підприємств і галузей в цілому.

Зусилля Федерації, яка лобіювала вимоги бізнесу щодо внесення позитивних змін щодо рамкових угод, які полегшують роботу із «Укрзалізницею», увінчалися успіхом. Таким чином, у системі електронних закупівель PROZORRO запроваджено нову функцію – укладання рамкових угод на купіллю товарів та послуг строком до 4 років. Це спростить тендерну процедуру та перевірку потенційних переможців, замовники зможуть пришвидшити купівлю необхідного товару чи послуги, а постачальники – налагодити тривалу співпрацю із державною та планувати свою участь у тендерах. 

«Цього року на закупівлю запасних частин та механізмів заплановано 1 млрд.гривень. До 2025 року «Укрзалізниця» намагатиметься повністю оновити рухомий склад. З огляду на те, що зборку електровозів планує проводити лише на українських потужностях, херсонські підприємства мають усі підстави розраховувати на участь проекті. А це нові робочі місця, зарплати для наших сімей, відрахування у місцеві бюджети і подальший розвиток економіки» – каже Олександр Олійник

За результатами зустрічі на стіл Прем’єр-міністра ляже звернення з пропозицією підготувати та затвердити план організаційних, технічних, та інших заходів щодо забезпечення максимального залучення вітчизняних товаровиробників для реалізації імпортозаміщення ПАТ «Укрзалізниця». Відповідний лист вже готується ФРУ. Ще попереду обговорення інших технічних, банківських та інших процедур.

Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code