Директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Херсонської облдержадміністрації запевнив, що виконавча влада всіляко сприяє децентралізаційним процесам і нині тривають обговорення у громадах щодо подальшого об’єднання. Дещо гальмують процеси суб’єктивні фактори.
«Перепонами у процесі створення нових ОТГ є позиція деяких керівників органів місцевого самоврядування. Багато хто вважає себе «місцевими князьками» і змін не хоче. Є певні політичні процеси, які залежать від позиції партій. Так, наприклад, обласна рада ніяк не може затвердити оновлений «Перспективний план формування територіальної громади» з політичних причин. І це нелогічно. Є певні рішення, які прийняли громади, і ми не маємо права на такому рівні щось заперечувати. Громади делегувати своїх представників до обласної ради для представництва своїх інтересів, але ж обласна влада не керує громадами!», – наголосив Дмитро Бутрій.
В області вже створені 27 сільських та селищних об’єднаних територіальних громад, одна міська – Новокаховська, перші вибори у 2-ох громадах були відкладені через запровадження воєнного стану.
Схожі публікації:
- Фінансова диверсія щодо Чаплинської ОТГ з боку місцевої райради
- У Великокопанівській ОТГ люди можуть отримати онлайн довідку про склад сім’ї
- На Херсонщині у більш ніж третині районів ще не створили жодної ОТГ
- Херсонщина отримала 5 нових автомобілів екстреної медичної допомоги
- Які напрямки є пріоритетними для влади Бериславського району