63% населення області – це мешканці спроможних територіальних громад, – повідомляє “Український південь”.
«Сьогодні керівники ОТГ розуміють свою відповідальність за майбутнє громади, тому намагаються підходити до розвитку своїх територій стратегічно. Так в порівнянні з 2017 роком, де стратегії мали лише 3 ОТГ, в 2018 маємо 10 затверджених стратегій, та 7, які знаходяться в стадії розробки», – на цьому наголосив директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Дмитро Бутрій під час засідання колегії ОДА.
Він повідомив, що нині на території області вже утворено 30 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшло 103 сільських, селищних та міських територіальних громад, у тому числі місто обласного значення – Нова Каховка.
«На сьогодні процесом децентралізації охоплено майже 25% населення області, 38% – мешканці міст обласного значення, які прирівняні до ОТГ. Таким чином, 63% населення області – це мешканці спроможних територіальних громад», – наголосив Дмитро Бутрій та додав, що 23 грудня поточного року відбудуться перші місцеві вибори ще у двох громадах – Милівській та Шляхівській Бериславського району”.
Він також розповів, що майже завершено процедуру об’єднання громад Чаплинського та Каланчацького районів. Повністю покрито об’єднаними територіальними громадами територію Горностаївського району.
«Аналіз освоєння коштів інфраструктурної субвенції у минулих роках показує ефективний та раціонально-господарський підхід керівників ОТГ. У2016 – 2017 роках громади Херсонської області отримали кошти інфраструктурної субвенції у сумі 4,6 млн грн та 52,1 млн грн відповідно, щодозволило розпочати будівництво нових дитячих садків, збудувати освітлення в населених пунктах, відремонтувати школи, клуби та амбулаторії, провести водогони, поповнити комунальні господарства новою спецтехнікою і впровадити багато інших проектів. У цьому році наші ОТГ мають можливість реалізовувати близько 80 млн грн коштів субвенції», – підкреслив Дмитро Бутрій.
Резюмуючи директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА зазначив, що потрібно всіляко сприяти тому, щоб добровільний процес створення об’єднаних територіальних громад на Херсонщині продовжувався і мав позитивну динаміку: «Завдання на рівні держави – завершити ключовий етап реформи децентралізації, щоб абсолютно всі громадяни України, не відчували дискримінації, мали рівний доступ до якісних послуг в освіті, медицині, соціальній сфері. А саме головне мали можливість будувати своє майбутнє».