Науковці Херсонського державного аграрного університету провели ґрунтовне дослідження з вирощування цих двох культур і пропонують місцевим сільгоспвиробникам альтернативу традиційним видам рослин.
Фермери Херсонщини роблять ставку на озимі та соняшник. У зоні ризикованого землеробства ці культури дають стабільний прибуток. Але цей аграрний рік показав, що кліматичні умови змінюються, і від цього страждають найвитриваліші рослини.
«Цей рік був унікальним за погодними умовами. Посушливий вересень та жовтень 2017-го, а у квітні цього року стовпчик термометра сягнув +30. В цих умовах фермери шукають альтернативу класичним культурам. На полях аграрного університету спільно з виробничою фірмою «Дріада» були висаджені посіви нуту та льону. Тепер ми маємо ґрунтовні дослідження з їхнього вирощування. Ми пишаємось, оскільки ХДАУ продукує не дослідження заради нього самого, а дослідження на замовлення виробництва», – розповів ректор ХДАУ Юрій Кирилов.
Цього року вища агарна школа розпочала кілька проектів з виробничниками із застосування їхніх видів добрив на кількох видах культур на різних стадіях розвитку рослин. Результати вже є, після аналізу і систематизації науковці ХДАУ видадуть збірник з рекомендаціями для сільгосппідприємств, які займаються рослинництвом.
Схожі публікації:
- Парад тюльпанів у дендропарку Херсонського аграрного університету
- У Херсонському університеті планують відкрити пасіку та перепелину ферму
- Ректор ХДАУ відзначив студентів грамотами
- Херсонський аграрний університет готується до ювілею
- До 145-річчя Херсонського державного аграрного університету презентували велике дослідження з історії ВИШу