Нацрада оштрафувала одеське радіо «Глас» на 43 тис. грн за недотримання квоти української мови

2 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала одеське радіо «Глас» (ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія “Глас”») на 43 тис. 200 грн за недотримання передбаченої законом частки ведення програм українською мовою, повідомляє “Детектор Медіа“.

Проведений 15 грудня 2016 року моніторинг зафіксував в ефірі радіо «Глас» 30,9% обсягу ведення програм українською мовою, тоді як законом передбачено не менше 50%.

Під час позапланової перевірки Нацради виявила ще додаткові порушення умов ліцензії та програмної концепції: радіостанція тричі протягом дня 15 грудня транслювала науково-просвітницькі програми російського інтернет-порталу SeoPult.TV, хоча ліцензія радіостанції не передбачає ретрансляцію інших програм і використання іноземного продукту, крім підбірки музичних творів.

Компанія пояснила Нацраді, що недотримання квоти якраз і спричинене трансляцією програм SeoPult.TV, які були випущені в ефір експериментально без перекладу українською мовою. Після зауважень Нацради радіостанція прибрала ці програми з ефіру і нині перевиконує квоти ведення програм українською мовою.

Члени Нацради констатували, що порушення все ж таки сталося, а тому вирішили оштрафувати радіо «Глас» на 43 тис. 200 грн (5% ліцензійного збору) за недотримання вимог закону про квоти. За інше виявлене перевіркою порушення умов ліцензії та програмної концепції вони вирішили санкцій не застосовувати, оскільки перевірка мала на меті з’ясувати саме частку ведення програм українською мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *