Слідчий експеримент підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва ПрАТ «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – Збройних Сил України та Міноборони.
Слідчі Державного бюро розслідувань 23 та 28 жовтня цього року провели слідчі експерименти з військовими кораблями ПрАТ «Кузня на Рибальському» у межах кримінального провадження щодо змови посадовців Міноборони та керівництва приватних компаній з організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки невідповідної якості.
До експериментів були залучені фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, ТОВ «Цеппелін Україна», які перевіряли роботу обладнання, встановленого на катерах, а також спеціалісти українських суднобудівних підприємств, інші особи.
Слідчі експерименти проводили із дотриманням усіх правил технічної експлуатації суден, без жодних порушень, професійним екіпажем Військово-Морських Сил ЗСУ. При цьому представники ПрАТ «Кузня на Рибальському» проігнорували запрошення взяти у них участь, натомість співробітники заводу під час проведення експерименту намагались чинити перешкоди.
Нагадаємо, що 2 липня 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику Міністра оборони, голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» та ще двом колишнім начальникам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ.
Посадовців слідчі ДБР підозрюють у змові та організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідають встановленим вимогам та не можуть використовуватися у Збройних Силах України. Такі дії посадовців завдали державі збитків на суму понад 475 млн гривень.
ДБР
Схожі публікації:
- Військові ЗСУ розбили логістичну колону росіян (відео)
- Форум учнівського самоврядування відбувся у дистанційному форматі
- Мешканці Великої Лепетихи отримали ліки від благодійного фонду
- На Херсонщині судитимуть учасників організованої групи – колишніх працівників річпорту, які під час окупації допомагали ворогу
- Херсонщина з початку повномасштабної війни зазнала збитків внаслідок забруднення земель понад 874 млн гривень