Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Вистава херсонського режисера Сергія Павлюка “Тигролови” відзначена на Всеукраїнському фестивалі “GRA”

Театр під час війни: VI Всеукраїнський фестиваль GRA оголосив переможців 2024 року
На малій сцені Національного академічного драматичного імені театру Івана Франка відбулась церемонія нагородження VI Всеукраїнського фестивалю-премії “ГРА”, який щороку проводить Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ). Серед інших шість нагород отримали львівські театри, по чотири – харківські та київські театри. Найбільше номінацій зібрала вистава режисерки Тетяни Губрій за сценарієм Олени Лягушонкової “Кортес” київського театру “Золоті ворота”.
Одну з премій, у номінацій Найкраща вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу, отримав мюзикл “Тигролови” за романом Івана Багряного, режисером якого є Сергій Павлюк –  режисер Херсонського театру Куліша. Виставу «Тигролови»  можна побачити на сцені Національної оперети у Києві.
 На фото – вручення премії.
До списку переможців увійшли також такі вистави:
За найкращу драматичну виставу – “Вороги. Історія любові” (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької);
За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів) – “Кортес” (Київський академічний театр “Золоті ворота”);
За найкращу виставу для дітей – “Жираф Монс” (Харківський академічний театр ляльок імені Віктора Афанасьєва);
За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру – “Тіні забутих предків” (Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької);
За  найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм – “Веселка на Салтівці” (Харківський альтернативний театр “Нафта”);
За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни – “Доця” (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької).
“Важливо, що у такий складний час ми змогли провести театральну премію, а це означає, що попри все український театр продовжує розвиватися. А про його потрібність та важливість у сьогоденні  говорять черги за квитками та аншлаги в глядацьких залах”, – зазначив голова НСТДУ Богдан Струтинський.
На церемонії нагородження був також присутній Олександр Книга, генеральний  директор Херсонського театру імені Куліша, який відзначив успіх таких нових вистав, як «Горобчик», «Буде тобі враже, так як в»ідьма скаже, а також вистави «Молочайник» про херсонських жінок під час війни за сценарієм Оксани Гриценко, яка була поставлена різними режисерами у театрах Києва, Миколаєва та Кропивницького.
«У Херсоні ми зараз теж активно граємо, але тільки в бомбосховищах, під час обстрілів і всіх складних реалій війни. У нас є дві локації – це Art Hub в укритті і сцена «Трюм», всі концертні програми та театральні вистави проходять з повними аншлагами, навіть попри довгі відключення світла у місті», додав він.
Авторка – Наталія Рудніченко.
Фото – авторки.
Матеріал створено у межах програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Грантодавець не впливає на контент редакції, а також не несе за нього відповідальності.
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН