Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Ректор ХДУ взяв участь у презентації проєкту «Розвиток людського капіталу Херсонщини»

Відбувся воркшоп «Шлях до відновлення: cтратегічні пріоритети Херсонщини». Участь у заході взяв ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, – повідомляє пресцентр ХДУ.

Воркшоп проходив у Києві, у національному центрі «Український дім». Мета вокршопу представити проєкти, які сприятимуть пришвидшенню процесу відновлення Херсонської області, визначити ключові напрями розвитку на наступні три-п’ять років, а також розробити конкретні проєктні ініціативи, які забезпечать стійкий розвиток регіону.

У межах воркшопу відбулась презентація проєкту «Розвиток людського капіталу Херсонщини»та панельна дискусія «Важливість людського капіталу для відновлення Херсонщини». Окрім представників влади Херсонської області та громадськості, у заході взяли участь: заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Бруслик, заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Діана Трима, директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк, ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, представниця від Чорнобаївської громади Херсонської області Зорє Ганієва, менеджер Херсонського обласного благодійного фонду «Об’єднання» Володимир Пузирьов

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, який виступив на пленарному засіданні зазначив, що наразі лише 33% території області є вільною та деокупованою. Багато жителів покинули регіон через окупацію або терористичні атаки Російської Федерації. Тому інвестиції в людський капітал, забезпечення гідних умов життя та розуміння демографічних процесів є ключем до відновлення регіону та довгострокової демографічної стабільності Херсонської області.

«Наразі на правобережжі області проживає 166 000 людей. Це навіть не п’ята частина того, що було до повномасштабного вторгнення. Під час моєї роботи на посаді я зрозумів, що головне не відновлення будинків і інфраструктури, а саме люди і відновлення людського капіталу в нашій області. Кожен із кожна з нас – наша стабільною цінністю і сила. Від людей залежить, яким буде Херсонщина буде через тиждень чи десятиліття. Ми готові створити будь-які умови, щоб це працювало», – наголосив очільник області.

Також начальник ХОВА розповів про новий проєкт щодо розвитку людського капіталу регіону:

«Ми створили незаангажовану команду, яка подорожує Херсонською областю. 228 переселених населених пунктів звільнені і в кожному вони побувають. Вони збирають та аналізують проблеми жителів, визначають ключові проблеми і розробляють проєкти для їх вирішення. За минулий тиждень вони опрацювали 500 заявок і анкет. В цій залі є наші міжнародні партнери та гості, яких я запрошую поділитися своїм досвідом та ресурсами, щоб цей проєкт міг бути реалізований і допомогти нашій команді створити його».

Ректор ХДУ Олександр Співаковський зазначив, що розбудова чи відновлення людського капіталу – багатоаспектне поняття. Але, як освітянин, звернув увагу насамперед на тому, що стосується освіти. 

«Освіта є одним з ключових інструментів для формування людського капіталу. Освіта об’єднує та формує генерацію людей, які будуть здатні на інновації та збільшення додаткової вартості того, що відбувається в регіоні. Потрібно виділити дві групи, які є фокусними в освіті. Перша – дошкільна, початкова, середня освіта. Друга – фахова передвища (коледжі) та вища освіта (університети), тобто це те, де формуються професійні компетенції людей», – зазначив ректор.

Крім того, за словами Олександра Співаковського, наступний етап фокусування: це цільові групи у освіті. Перша – учні і вчителі, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Друга – діти і вчителі, які знаходяться в зоні бойових дій. Це, в першу чергу, Херсон і населені пункти, що розташоване здовж Дніпра. Третя – діти і вчителі, які розкидані по різних населених пунктах України. Четверта група – це діти і вчителі, які знаходяться за кордоном. 

«Для кожної групи ми повинні мати свою пропозицію, бачення, свою філософію на рівні держави та регіональної влади. Адже вкрай важливо зберегти херсонську регіональну ідентичність, якщо ми хочемо, щоб після війни повернулись херсонці і розбудовували те, що вони люблять, те, чому вони готові присвятити життя», – прокоментував Олександр Співаковський.

Пресцентр ХДУ

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН