Дитячий освітній центр у деокупованій громаді – це важливо для підтримки родин.
Родина братів Владислава та Артема, 11 та 13 років, з початку повномасштабної війни проживає у Чорнобаївській громаді. Понад девʼять місяців діти взагалі не навчалися. Поступово шкільні заняття почали відновлювати, але лише в онлайн форматі через небезпеку обстрілів.
“Коли з’явився хаб допомоги родинам з дітьми в нашій громаді, ми були дуже раді. Ми почали запрошувати братів на заняття до хабу, групові та індивідуальні, зацікавили їх і вони охоче відгукнулися”, – каже Марина, психологиня хабу.
Марина за фахом вчителька початкових класів, вона взялася підтягнути дітей в навчанні. З молодшим Владиславом вони вдосконалюють навички читання та письма, надолужують програму початкових класів. Обидва брати демонструють успіхи в навчанні.
Владиславу подобається і казкотерапія, саме на цих заняттях він вперше почав слухати та читати казки, раніше в його житті книжок було не багато, адже спочатку пандемія, а потім і війна перервали навчання.
Психологи та соціальні працівники хабу пропонують дітям в групових заняттях мандалотерапію. Брати так само долучились – вони з великою увагою та старанністю розмальовують будиночки в середині мандали (кола) і їхня кольорова гамма почала змінюватись.
“На початку роботи хабу це були похмурі кольори, а зараз додалося більше світла та яскравості. Далі діти розповідають, хто живе в цьому будиночку, і як в ньому проходить життя. Артемка поділився своїм страхом перед обстрілами, а Владислав, навпаки, захотів намалювати біля свого будиночка цілий квітник”, – каже Марина.
Схожі публікації:
- Викладач ХДУ анонсував авторський музичний проєкт
- 16 липня набули чинності низка нових норм закону про державну мову та запроваджується адмінвідповідальність
- У Луцьку відбувся літературний вечір поета з окупованого Херсона
- Херсонка створила музичну композицію, присвячену тимчасово окупованому місту
- Херсонські педагоги на міжнародному шкільному інтернет-радіо запустили програму «Ніч перед Різдвом»