Тема відновлення Херсонщини складна та полемічна, адже вся область сьогодні не може повноцінно відновлюватись, оскільки російські військові продовжують її обстрілювати, та все ж таки відновлення – це вимога сьогодення. Звісно найперше, що потрібно для реалізації відновлення – це фінансовий ресурс, і саме у пошуку джерел фінансування на допомогу громадам приходить екосистема DREAM.
Із 49 місцевих бюджетів – 18 громад Херсонщини подали 170 проєктів до системи DREAM. Орієнтовний бюджет 2,74 млрд. грн., підтверджено фінансування на суму 663,53 млн. грн., фінансове покриття проєктів становить 24%. Про це повідомила радниця з питань місцевих фінансів та муніципальних послуг Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Херсонській області Іванна Кузь.
За її словами, за даними Світового банку, на повоєнне відновлення України буде потрібно щонайменше 411 мільярдів доларів. Через повномасштабну агресію росії в Україні величезну потребу у відновленні має Херсонщина. Звісно, власними силами держави, відбудовувати регіони України буде надзвичайно складно, тому на допомогу нашій державі приходять партнери. Допомога партнерів отримується Україною на справедливих умовах – на умовах підзвітності, прозорості та контрольованості витрат, саме з цією метою в Україні розробили й впроваджують систему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) – цифрову екосистему для підзвітного управління відновленням. Вона надає громадам можливість подавати свої проєкти, показувати етапи їхнього втілення і результати, а донорам та громадськості — бачити, на що йдуть кошти.
Як повідомила Іванна Кузь, у топі серед громад області за кількістю поданих проєктів є Високопільська (50 проєктів), Бериславська (30 проєктів) та Чорнобаївська (20 проєктів) громади.
Також, радниця наголосила, що важливим моментом, на який варто звернути увагу, що Херсонщина займає лише 7 – ме місце у рейтингу поданих проєктів до системи, при тому, що руйнування Херсонщини є чи не найбільшими.
«Проведене опитування серед Херсонських громад засвідчило негативну тенденцію, лише 37% громад зареєструвалось у екосистемі, 63% ще не зареєстровано. Варто зауважити, що зволікання із реєстрацією призводить до втрачання фінансових можливостей відновлення, що лише уповільнить цей процес», – підсумувала Іванна Кузь.
Схожі публікації:
- У Херсонській області утворено військові адміністрації населених пунктів
- Колаборанти оголосили про проведення референдумів на тимчасово окупованих територіях
- Галину Лугову призначили начальником Херсонської війської адміністрації
- Глибоцька громада передала транспортні засоби військовим адміністраціям Херсонщини
- У Посад-Покровському відновлюють амбулаторію та створюють геріатричний центр