Жінка і війна
На Херсонщині відновлюється ринок праці, незважаючи, що ворог продовжує тероризувати місцеве населення осбтрілами.
Херсонка Людмила Барабаш більше 30 років присвятила своє життя роботі в центрі зайнятості. Під час окупації була змушена покинути Херсон, при першій можливості повернулася. Сьогодні допомагає іншим знайти себе в професії, мати роботу на деокупованій Херсонщині, а це зовсім нові умови роботи – й не зовсім безпечні.
“Саме зараз час спробувати нове в професії – і мати успіх”, – стверджує Людмила Барабаш, заступниця директора Херсонського обласного центру зайнятості.
В інтерв’ю журналістам інформаційного видання “Український південь” розповідає про її виїзд з окупації, про првернення у звільнений Херсон, який став прифронтовим містом, яке ворог щодня обстрілює з окупованого лівобережжя Херсонщини. Але всі служби функціонують, у місті кадровий голод.
На деокупованій частині Херсонщини завдяки державним програмам – армія відновлення, ваучер на навчання, Єробота, відновлюється ринок праці. Користуються підприємці державними програмами мікрогранту – кредитуваання бізнесу. Вона зауважує, що 80% тих, хто скористався цією послугою – це жінки.
Розповідає і про випадок Людмила Анатоліївна, як в селі на Бериславщині завідувачка місцеваго будинку культури відкрила магазин, бо інфраструктура багатьох деокупованих сіл знищена. Саме в населені пункти Бериславського району були перші поїздки мобільного центру зайнятості на підтримку місцевих жителів.
Поїздки зраненою Херсонщиною Людмилі Барабаш приносять особливий біль, вона часто проводила в області мйастер-класи з виготовлення текстильних ляльок.це хобі почалося задовго до повномасштабної війни і зараз це, вона говорить . допомагає емоційно відновлюватися.
А майстер-класи обіцяє відновити тільки стабілізується безпекова ситауція. А поки – онлайн спілкування з її шанувальниками хобі, як арттерапія Херсон сьогодні зачаровує своєю південною красою, здається. Такої яскравої весни з одночасним буянням дерев і квітів ще не було. У рідкі хвилини прогулянок вулицями рідного міста, вона мріє про відновлення життя у ньому, що на дитячих майанчиках знову звучатиме галасливий сміх. Вона залишається у рідному місті з безмежною вірою у ЗСУ і перемогу.
“Я вірю, що життя відновиться у Херсоні. Я велика патріотка Херсона. я вірю, що буде кращим, ніж Сингапур. Але зараз всім треба підтримувати ЗСУ, донатити, працювати на допомогу”, – підкреслила в розмові Людмила Барабаш, заступниця директора Херсонського обласного центру зайнятості.
Також читайте матеріал із циклу Жінка і війна /Херсонщина: Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону
Дивіться на сайті інформаційного видання “Український південь”, як Херсонський державний аграрно-економічний університет вперше за два роки провів День відкритих дверей у Кропивницькому:
Схожі публікації:
- У бюджеті Херсона передбачено 800 тисяч грн. для безкоштовного лікування катаракти у херсонців, – Алла Малицька (відео)
- Найтитулованіший спортсмен Дмитро Міхай покидає Херсонщину (відео)
- Херсонський веслувальник Дмитро Міхай представлятиме київський клуб (відео)
- Алла Малицька розповіла про депутатську діяльність та розвиток медицини на Херсонщині (відео)
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону