Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Консультація юриста: у яких випадках борг за несплату «комуналки» не нараховується?

Чимало українців мають пошкоджене, зруйноване майно, або покинули власні оселі, ставши ВПО та біженцями, рятуючись від повномасштабної війни. тож  адвокат Головченко Олександр   надав  професійні поради, які можливо стануть вам у нагоді і ви не сплачуватимете борги.

 Власники пошкодженого або зруйнованого житла

Борги за несплату послуг ЖКП НЕ ПОВИННІ нараховуватися тим громадянам, житло яких було зруйновано або пошкоджено:
Після заяви громадянина органи місцевого самоврядування проводять обстеження стану житла та оцінюють пошкодження. Комунальні підприємства автоматично отримують інформацію про пошкоджене та зруйноване житло від органів місцевого самоврядування. У разі нарахування плати за ЖКП має відбутися коригування.
Громадяни, які виїхали за кордон
Українці, які зараз перебувають за кордоном, можуть суттєво знизити рахунки за комуналку, подавши заяву постачальнику послуг. Необхідно надати довідку, що протягом 30 днів отримувач послуги не перебуває в будинку, який обслуговують надавачі послуг. Надання такої інформації, зокрема, вимагає і постанова Кабміну №1405. Надіслати документи постачальнику можна онлайн або поштою.
 Однак мешканців багатоквартирних будинків це не позбавить від необхідності платити за опалення та обслуговування систем і прибудинкової території будинку!
 Субсидія
Ті громадяни, які не можуть платити за ЖКП у повному обсязі, можуть оформити субсидію. Її можна оформити в органі соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання), або онлайн на порталі «Дія».
Чи вважається отримувач послуг боржником і чи накладено на нього примусове зобов’язання сплатити борг – можна перевірити в Реєстрі боржників.
 Читайте на сайті інформаційного  видання “Український південь”:
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН