Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

СБУ спільно з правоохоронцями США, Великої Британії та ЄС викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів

Кіберфахівці Служби безпеки спільно з правоохоронними органами США, Великої Британії, Євросоюзу та інших країн-партнерів провели масштабну спецоперацію у різних частинах світу, – повідомляє пресслужба СБУ.
У результаті спільних дій викрито учасників потужного міжнародного угруповання хакерів під назвою «LockBit». За матеріалами справи, зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію і персональні дані, а потім вимагали за них «викуп».
Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та рф.
Протягом майже 5 років зловмисники здійснили більше ніж 3 тис. кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн, які надають оборонну допомогу Україні.
Задокументовано, що тільки з однієї із американських компаній хакери вимагали понад 90 млн доларів США.
Для викрадення корпоративних відомостей хакери використовували спеціально розроблені програми-вимагачі.
За даними розслідування, учасники угруповання дистанційно «запускали» шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів.
Після цього «вірус» збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки і «пропонував» її відновити після сплати грошей.
У разі відмови – зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній, але й «злити» їхні конфіденційні відомості у відкриту мережу.
У результаті багатоетапної спецоперації СБУ та західних партнерів даркнет-сайти хакерського угруповання заблоковані правоохоронцями.
Крім того у США та семи країнах Євросоюзу вилучено понад 30 серверів, з яких зловмисники проводили кібератаки і де зберігали викрадені дані.
Разом з цим заблоковано понад 200 криптовалютних рахунків злочинного угруповання.
У ході слідчих дій в Україні виявлено мобільні телефони та комп’ютери з доказами незаконної діяльності. Отримані речові докази будуть надані міжнародним партнерам для продовження розслідування та притягнення винних до відповідальності.
Кібероперацію проводили спільно з Національною поліцією, Європолом та Офісом Генерального прокурора.
ї
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН