Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Обійняла керівну посаду в окупаційних органах влади: жителька Херсона отримала підозру

Ще одна херсонка викрита у колабораціонізмі: слідчі поліції повідомили зловмисниці про підозру
Під час окупації Херсона 56-річна жінка добровільно обійняла керівну посаду в незаконно створеній російськими загарбниками установі. Наразі правоохоронці зібрали достатньо доказів для повідомлення фігурантці про підозру у причетності до злочину проти основ національної безпеки України.
Як розповіла заступниця начальника відділу поліції №2 (Корабельний) Херсонського районного управління поліції Юлія Скиба, інформацію про причетність мешканки Херсона до колабораційної діяльності отримали оперативники управління СБУ в АР Крим. Під час проведення подальших слідчо-розшукових заходів, у тому числі за участі аналітиків обласного главку поліції, слідчі та оперативники зібрали докази протиправної діяльності зловмисниці.
Так, правоохоронці встановили, що на початку липня 2022 року 56-річна фігурантка добровільно прийняла пропозицію окупаційної влади очолити так зване «управлєніє труда і соціальной політікі хєрсонского городского округа воєнно-гражданской адміністрациї херсонской області».
Під час перебування на посаді псевдокерівниця особисто підбирала працівників для виконання функцій установи, визначала останнім посадові обов’язки та здійснювала загальне керування трудовим колективом, видавала та підписувала накази про прийняття на роботу до окупаційного органу.
Також фігурантка відповідала за роботу з організації призначення та регулярного забезпечення соціальних виплат громадянам, які мають право на їх отримання та які стояли на обліку в окупаційному органі. Крім цього, зловмисниця завзято виконувала доручення, розпорядження та укази вищих за значенням органів, створених окупаційною владою на тимчасово окупованій території Херсонської області.
Протиправні дії фігурантки слідчі кваліфікували за ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Наразі за погодженням з Херсонською окружною прокуратурою зловмисниці заочно повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
 Читайте на сайті інфомаційного видання “Український південь”:

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН