Управління СБУ в Херсонській області спільно з Національною поліцією нейтралізувала на Одещині міжнародне злочинне угруповання, яке нелегально переправляло за кордон громадян призовного віку. Для прихованого перевезення ухилянтів по автошляхах регіону фігуранти використовували автомобіль швидкої допомоги з медичним екіпажем.
Такий «трансфер» доправляв клієнтів до кордону із сусідньою європейською країною в обхід блокпостів. У так званій «зеленці» ухилянтів зустрічав ще один учасник схеми, який переводив їх до сусідньої країни лісовими стежками.
У результаті комплексних заходів правоохоронці зупинили на міжнародній трасі «Одеса-Рені» карету швидкої допомоги, яка з проблисковими маячками везла до кордону двох ухилянтів.
Разом з цим було затримано організаторів злочинного угруповання.
За даними слідства, ними виявились двоє іноземних громадян з посвідками на тимчасове проживання в Україні та мешканець Одещини.
За гроші вони «допомагали» потенційним призовникам уникнути мобілізації та нелегально потрапити за кордон.
Вартість таких «послуг» становила від 4,8 тис. американських доларів з одного клієнта. Гроші фігуранти отримували на банківську картку свого спільника з південного регіону України.
Під час обшуків за місцями перебування учасників схеми вилучено:
- банківські картки та мобільні телефони із доказами незаконної діяльності;
- гроші, отримані протиправним шляхом.
Наразі всім трьом організаторам злочинного угруповання повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації злочинних дій екіпажа швидкої, який був задіяний у незаконній діяльності.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Херсонській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
![](https://pivdenukraine.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/Знімок-екрана-2023-11-02-164911-204x300.png)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/0fe82f1a2d14b94c294dc9d0000f30af.jpeg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/150848212f38e0ae5559572469dfe571.jpg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/34e66b41cd66364601bc28ed2c71cb52.jpg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/cfe341eebae8ea02afa7ae29e38f451a.jpg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/6db80079b4b8c0fb186e7fe2fec33bd2.jpg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/c65635ad0ace10b5cf8a079de9dfbce4.jpg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/5c29dcd6c1f9aa9da28e5f78c682540d.jpg)
![](https://ssu.gov.ua/uploads/galleries/2023/11/02/e6add788d896793c3f7cd43ca2b6d8cc.jpg)
Схожі публікації:
- На Одещині намагалися незаконно вивезти дорогоцінні матеріали
- Агент “ДНР” планував підпал храму у Запоріжжі
- Співробітники СБУ викрили агента російської військової розвідки, який спланував серію терактів в Одеській області (відео)
- СБУ затримала агента російських спецслужб, який спланував низку терактів в Одесі
- На Херсонщині намагаються припинити діяльність заводу