В Одесі наприкінці січня відбулася автограф-сесія з письменником та музикантом Сергієм Жаданом. Це фінальна точка туру Україною, в якому фронтмен гурту “Жадан і Собаки” разом з командою збирали гроші для ЗСУ. На заході побували кореспонденти Суспільного.
В Одесі фронтмен гурту “Жадан і Собаки” завершив свій концертний тур Україною. За його спостереженнями, публіка трохи змінилася.
“На нас ходить молодь і іноді це навіть школярі, що взагалі для нас доволі несподівано, тому що ми граємо доволі брутальний панк-рок, ми звикли, що у нас на концертах доволі таки весела атмосфера, часто слеми відбуваються. Тут ми бачимо що підлітки, ну і, відповідно, ми ще не зовсім до цього готові. Не знаю, наскільки вони готові, тому що я бачу, що для багатьох з них це взагалі перші концерти в їхньому житті. Але це дуже хороша, емоційна і віддана публіка”, — пояснив письменник, фронтмен гурту “Жадан і собаки” Сергій Жадан.
Як згадує автор, на початку повномасштабної війни автору було важко писати. Йому перші місяць-два не завжди вдавалось знайти потрібні слова та інтонації.
“У якийсь момент спілкування з людьми, воно показує, що культура потрібна і що відмова від неї свідчить про поразку. Відмовляючись від культури, ми насправді засвідчуємо, що нас можна злякати, можна злякати і нас можна примусити відмовитися від важливих для нас речей. Я думаю, що ворог, зокрема, хоче й цього. Саме тому вони валять абсолютно рандомно по наших бібліотеках, будинках культури, концертних залах, театрах і так далі. Я думаю, що за цією рандомністю насправді можна простежити певну закономірність: для них українська культура — є ознакою нашої незалежності, є ознакою нашої свободи та нашої інакшості, нашої суб’єктності. Тому, безперечно, вони з цим воюють, — зазначив письменник.
У своєму турі Сергій Жадан разом з командою збирали гроші для ЗСУ. Письменник вважає, що кожен має робити свій внесок для наближення перемоги.
“Не можна відключатися, не можна дистанціюватися. Не так важливо, як багато в тебе можливостей, головне, щоб ти розумів себе причетним до цього загального спротиву, до загального життя країни. Хтось може допомогти гривнею, хтось може прийняти переселених осіб, хтось може піти десь поволонтерити, а хтось може піти воювати. Я думаю, тут не слід мірятися хто скільки робить, а власне розуміти, що ми хочемо від цього життя, що ми хочемо від нашого майбутнього”, — додав Сергій Жадан.
Близько години Дарина і Юліана чекали на автограф письменника та музиканта Сергія Жадана. Дівчата розповіли, що воно того варте.
“Мені дуже подобається його творчість, тому що він доволі патріотична людина, я слідкую за ним в інстаграмі та він робить благодійні концерти, завдяки яким він купляє авто для наших захисників, і в нього така проукраїнська позиція була і до повномасштабного наступу у 22 році”, — розповіла Юліана.
“Мені насправді Жадан привів любов до поезії, тому що я до цього її не дуже любила, але от влітку вирішила рандомно купити книжку і це прям зачепило до сліз”, — зазначила Дарина.
Схожі публікації:
- Відсутність туризму та ракетні удари: як живе громада Одещини поряд з островом Зміїний
- Як живуть дев’ять єнотів, які опинилися в реабілітаційному центрі Одеси через війну
- Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж
- 19-річний переселенець з Херсона викладає математику в Одесі, щоб заробити на життя та готується до Чемпіонату світу
- Одесит, що втратив сім’ю, став воїном: Юрій Глодан та його шлях до лав ЗСУ