Подружжя кінологів з Одеси із тридцятирічним досвідом доєдналось до добровільних формувань цивільного захисту та готує своїх собак до роботи на місцях ракетних дарів та пожеж.
Одна з собак, яку у кінологічному центрі тренують для порятунку людей на місцях пожеж та ракетних ударів, бельгійська вівчарка Баггі. Вона у подружжя Віталія та Галини Черлак одна з найстарших собак — їй чотири роки. Минулий господар помер від онкології і рік тому її взяли кінологи, тож тепер вона готується допомагати людям.
“Вона спочатку потрапила в одні руки, тиждень там пожила, потім потрапила до нас, але вона одразу отримала роботу, тому швидко забула про якісь там негаразди, увімкнулась. Коли я беру якусь іншу собаку, вона заспокоїтись не може: вона істерики влаштовує – “чому ти мене не взяв, взяв когось іншого”. Коли ми виходимо на поле, вона готова до всього, тільки давай попрацюємо, давай поспілкуємось”, — розповів директор кінологічного центру Віталій Черлак.
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/251f69c341295a6c.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/9cb46d7f625669e4.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/cce48e2ca949e707.jpg)
Для роботи з ДСНС кінологи готують 12 собак. У цій справі подружжя має 30 років досвіду. Починалось усе зі служби Віталія у прикордонних військах.
“Ми побачили, що нам це подобається і в нас це виходить, ну і, звичайно, продовжили. Тобто, це хобі переросло в роботу. Ми думаємо, як собаки, ми бачимо, як собаки, ми їх відчуваємо, тобто інформації дуже багато і ти легко бачиш і відчуваєш, як правильно собаку виховати і які здібності вона має — це все із досвідом приходить”, — поділилася з Суспільним тренерка-кінологиня Галина Черлак.
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/26067833cfe617fc.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/1c5dc01741c4155d.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/917336a6a2ad4d61.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/8cde1c8c6d81c8f1.jpg)
Головне завдання на тренуваннях — фізично підготувати та виховати кожну з собак. Серед азів – пошук людини. Наразі кінологи перебувають за контрактом у добровільному формуванні цивільного захисту. Зараз участі у пошукових роботах вони не беруть, проте до них готуються, зазначив Віталій Черлак:
“Якщо щось, не дай Боже, трапляється, якась надзвичайна подія, нас викликають, ми приїжджаємо з собаками, керівник рятувальних робіт дає нам завдання і ми її виконуємо. Першочергово, собака повинна бути керована. Собака має бути соціально-безпечною, вона не повинна звертати увагу на інших собак і займатися своєю справою. Якщо є команда “шукати” – значить, шукати”.
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/349e4806b9888fde.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/e9d80d4b8958fe4c.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/ca5185d7afea73b1.jpg)
![Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж Подружжя кінологів з Одеси готує собак до роботи на місцях ракетних ударів та пожеж](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/32f6a52ac1396f7b.jpg)
Схожі публікації:
- “Від ремонтників дуже багато чого залежить”: військові з одеської бригади відновлюють техніку з боїв на Херсонщині
- Відсутність туризму та ракетні удари: як живе громада Одещини поряд з островом Зміїний
- Одесит, що втратив сім’ю, став воїном: Юрій Глодан та його шлях до лав ЗСУ
- З харківського дельфінарію до Одеси перевезли 10 тварин
- Нагадування, що війна не закінчилася: в Одесі на Дерибасівській влаштували перфоманс із маскувальними сітками