Під час окупації було розграбовано Херсонський художній музей. Ідентифікацію викрадених творів продовжують співробітники музею. Новими “знахідками” поділилась у соціальних мережах Лариса Жарких:
Додаємо до списку ідентифікованих творів, які стовідсотково були вивезені російськими мародерами з Херсонського художнього музею до Криму, ще три картини. Світлина зроблена на початку листопада 2022 року у сімферопольському Центральному музеї Тавриди одразу після пограбування.
Микола Глущенко. Натюрморт з камбалою. 1967. Картон, олія.
Дивовижний Микола Глущенко (1901-1977) – художник і розвідник, який 20 років прожив у Європі й увібрав у свою творчість майже всі головні течії початку ХХ ст. Один із кращих пейзажистів Європи. За кількістю створених полотен (понад 10 тисяч) посідає друге місце в світі після Пікассо. До пограбування окупантами в Херсонському художньому музеї зберігалося майже півсотні творів видатного митця.
Фелікс Кідер. Портрет М. Гепарда. Папір, пастель.
Художник широкого діапазону, Фелікс Кідер (1938-2003) залишив величезну художню спадщину, але найважливішим у його творчості була графіка. Серед графічних творів майстра — портрет херсонського художника Миколи Гепарда, який презентує основні риси творчості митця: нестандартна, але виважена композиція та фактурна технічна виразність.
Схожі публікації:
- Твори мистецтва з Херсонського художнього музею знайшли у Сімферополі: триває ідентифікація
- Окупаційна влада розграбовує Херсонський художній музей (відео)
- Окупаційна влада розграбувала картинну галерею у Новій Каховці
- Розграбовувати Херсонський художній музей допомагали працівники-колаборанти
- Під обстріли російських військових у Херсоні потрапив художній музей