Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Окупаційна влада розграбувала картинну галерею у Новій Каховці

В Новій Каховці окупанти пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського.

Вчора,1 листопада, з тимчасово окупованої Нової Каховки прийшла звістка про те, що з картинної галереї масово вивозилися художні фонди: твори живопису, графіки, скульптури.

Цей акт мародерства став продовженням масових грабунків російськими окупантами закладів культури, медицини та інших установ міста Херсон та Херсонської області після об’явлення окупаційною владою евакуації населення через ймовірний контрнаступ Збройних сил України.

Картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського заснована 4 листопада 1967 року як художній відділ Херсонського краєзнавчого музею.

В 2002 році на базі майна Новокаховського відділу Херсонського обласного художнього музею ім. О.О.Шовкуненка створено Новокаховську міську картинну галерею. В 2003 році їй було привласнене ім’я Альбіна Станіславовича Гавдзинського, заслуженого художника України та почесного громадянина Нової Каховки.

Заклад був справжньою візитівкою Нової Каховки. В картинній галереї постійно проходили виставки творів з фондів галереї, пересувні виставки, персональні виставки художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва Херсонщини та інших регіонів України, виставки самодіяльних художників, виставки дитячої творчості, зустрічі та творчі вечори.

Художні фонди галереї нараховували понад 1200 експонатів, серед яких унікальна колекція з 297 творів живопису та графіки А.С.Гавдзинського, колекція офортів народного художника України В.Ф.Мироненка, колекція ілюстрацій народного художника України В.Г.Литвиненка та багато інших.

За даним фактом Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради готується офіційне звернення до відповідних правоохоронних органів про вчинення злочину.

Відділ культури Новокаховської міської ради

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН