Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Одеська область одна з перший завершила збирання зернових та зернобобових культур

Повномасштабна війна росії проти України йде вже більше десяти місяців. Прямі збитки від війни у вітчизняному сільському господарстві сягнули більше $ 6,5 млрд. Однак одеські сільгоспвиробники роблять все можливе, щоб продовжувати виробництво і забезпечувати продовольчу безпеку України та світу.

«З початку військової агресії, нами проведено важливі організаційні заходи щодо пріоритетності розподілу підтримки галузі регіонального сільського господарства. Безумовно, війна внесла свої корективи в діяльність агропромислового комплексу Одещини і нашим аграріям довелося швидко адаптуватися до абсолютно нових умов роботи. Позначилась на роботі агросектору і блокада одеських портів. Та попри все, Одеська область одна із перших в країні завершила збирання ранніх зернових та зернобобових культур: на площі 991 тисяча гектар нашими аграріями вирощено та намолочено 2,6 млн. тонн зерна, у тому числі 1,7 млн. тонн пшениці – головної продовольчої культури. Тож наша область повністю і гарантовано забезпечена продовольчим зерном для власних потреб» – говорить Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

В профільному департаменті додають, що продовжила роботу і наша одеська аграрна наука: вченими-селекціонерами створено дев’ять нових сучасних сортів м’якої та твердої озимої пшениці, нові сорти озимого ячменю, кукурудзи та гороху, які вже внесені до Реєстру сортів. Окрім цього Одещина залишається на разі єдиним в Україні регіоном де сільгосптоваровиробники вирощують рис – валовий збір цієї культури у 2022 році склав 2,7 тисячі тонн.

«За кошти Європейського союзу залучено фінансову допомогу у сумі 60,7 млн грн. Ці кошти виділено на спеціальні бюджетні дотації на 1 га в сумі 3100 грн та 5300 грн на 1 голову великої рогатої худоби. У нас в області 4 підприємства отримали за утримання 146 голів ВРХ 773,8 тисяч гривень та 144 фізичні особи за утримання 1010 голів корів у сумі 5,4 млн грн. Бюджетну дотацію на оброблювану одиницю угідь отримали 183 фермерських господарств в сумі 29,7 млн грн та 615 особистих селянських підприємств отримали – 24,8 млн грн» – розповідає директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Серед пріоритетних завдань, які вдалось реалізувати в цьому році – розвиток малого підприємства на селі: в області створено 51 нове фермерське господарство.

«Активно долучались наші фермери і до участі в різноманітних грантових програмах: зокрема, за 2022 рік вдалось залучити грантів на суму 68,7 млн грн. Наприклад, погоджено 84 заявки на суму 19,3 млн. грн по отриманню мікрограндів для фермерів до 250 тисяч гривень. Наші агровиробники вже отримали більше 7 мільйонів по цій програмі. Два господарства отримали 14 мільйонів грантових коштів для розвитку садівництва, ще одне агропідприємство – 7 мільйонів для тепличного господарства. 20 з половиною мільйонів буде залучено для створення переробних підприємств» – додала Алла Стоянова.

За інформацією Одеської ОВА

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН