Програма міжнародної технічної допомоги «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі» підтримає фінансування інвестиційних проєктів українських мікро-, малих та середніх підприємств в умовах війни – компенсує до 30% від вартості відповідних проектів. Фокус підтримки зосередиться водночас як на релокованих підприємствах, так і на нерелокованих, які планують здійснювати інвестиції у свою виробничу діяльність. Загальний бюджет ініціативи становитиме 2,4 мільйона євро, включаючи 1,3 мільйона євро як початкову суму доступну для грантів.
Фінансування відбуватиметься за кошти уряду Німеччини. Реалізацію ініціативи здійснюватиме німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung, Фондом розвитку підприємництва та на першому етапі з двома українськими банками – Банком «Львів» та «Ощадбанком».
Аби охопити широке коло українських підприємств і забезпечити фокусування на цільовій групі ММСП, максимальний розмір інвестиційного проєкту, який може бути підтриманий ініціативою, становить 240 000 євро в гривневому еквіваленті (без ПДВ), а максимальний грант для кінцевого бенефіціара становитиме до 30 000 євро. Взяти участь в ініціативі зможуть підприємці без обмеження за видами економічної діяльності.
Вимоги до учасників програми зокрема такі:
- ними мають бути мікро-, малі та середні підприємства;
- не менше 70% бізнесу має перебувати у приватній власності;
- бізнес має існувати не менше одного року;
- мають бути позитивні результати діяльності (прибуток) принаймні за 2021 рік;
- бізнес не може класифікуватися як високоризиковий відповідно до стандартів НБУ;
- учасники повинні дотримуватися екологічних та соціальних стандартів відповідно до чинного законодавства України.
«Український малий і середній бізнес є одними зі стовпів, на яких тримається економіка України, особливо у ці надскрутні часи. Не встиг бізнес повністю оговтатися від пандемії коронавірусу, як руйнівна військова агресія Росії проти України змусила українських підприємців шукати нові шляхи стійкості й незламності у настільки стислі терміни, яких ще не бачив світ. Наразі важливо підтримати підприємців, щоб вони змогли принаймні забезпечити себе, створити робочі місця та знайти нові ланцюжки доданої вартості. Завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини зробити це стане легше», – прокоментував Армін Хоманн, директор програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», GIZ.
Щоб узяти участь, підприємцю потрібно звернутись до одного з банків-партнерів ініціативи та підтвердити відповідність вищезазначеним критеріям. У разі їх прийнятності, банк-партнер надає кредит для фінансування бізнес-проекту, після успішної реалізації якого підприємець отримує грант. Бенефеціари програми також матимуть змогу отримати консалтингову допомогу для подальшого розвитку бізнесу.
Маттіас Пффаф – Відповідальний з питань України в “German Sparkassenstiftung for International Cooperation”, зазначив: «Наша організація вважає за честь мати можливість здійснити внесок у підтримку ММСП в Україні разом із нашими сильними місцевими колегами та міжнародними партнерами. Багаторічний досвід кредитування ММСП з боку Sparkassen у Німеччині сприятиме успіху програми».
«Фонд розвитку підприємництва сьогодні є одним з основних драйверів кредитування в Україні. Ми вже багато років реалізуємо програми з підтримки вітчизняних бізнесів, допомагаємо їм розвиватися відповідно до ринкових законів. Результатами наших зусиль стали сотні успішних кейсів – прибуткових підприємств по всій країні, зокрема поблизу лінії розмежування на Сході у 2014-2021 роках. Ми вже довели, що кризові моменти можливо подолати, і віримо, що наші, базовані на принципах європейської єдності, засоби ведуть до економічного зростання України», – прокоментував Андрій Гапон, виконавчий директор ФРП.
Схожі публікації:
- Ощадбанк продає на голландському аукціоні права вимоги на завод з виробництва розчинної кави та кавових виробів в Одеській області
- Урожаї ранніх овочів з Херсонщини вивозять у Крим (відео)
- Експерт пояснив, чи призведе зупинка роботи “Артемсолі” до дефіциту
- Представники європейських країн засудили вивезення зернових із Херсонщини
- Для вивозу зерна через Дунай: німецький міністр пообіцяв профінансувати потужності на Одещині