Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Прокуратура повідомила про підозру колаборанту з Миколаївщини

Так званому «заступнику голови військово-цивільної адміністрації м. Снігурівка та Снігурвського району» повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури мешканцю міста Снігурвка заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи на тимчасово окупованій території Снігурівщини, добровільно погодився на пропозицію окупантів та зайняв посаду так званого «заступника голови військово-цивільної адміністрації міста Снігурівка та Снігурівського району».
На посаді підозрюваний виконував організаційно-розпорядчі функції.
Він всіляко сприяв окупантам в організації та проведенні заходів політичного характеру, здійсненні інформаційної діяльності, спрямованої на підтримку держави – агресора та її збройних формувань, опікувався організацією охорони важливих об’єктів економіки, які забезпечували життєдіяльність населення; організовував військовий супровід гуманітарних конвоїв і комерційних поставок на окупованій території; займався складанням і наданням на затвердження військово-цивільної адміністрації Херсонської області місцевого бюджету, був відповідальним за забезпечення його виконання на території Снігурівського району.
За свою роботу отримував заробітну плату у рублях.
Стосовно підозрюваного розпочата процедура для заочного притягнення до кримінальної відповідальності – вже наступного дня у газеті «Урядовий кур’єр» опубліковані перші повістки про виклики підозрюваного до органів слідства.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБУ в Миколаївській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН