В німецькому місті Бонн, українські волонтери провели великий захід – концерт і ярмарок. Одна з організаторок, херсонка Тетяна Лінецька, розповіла Суспільному, що кошти збирали для українських військових на Херсонському напрямку.
За її словами одним із завдань було обов’язково показати німцям, що українці з росіянами не є одним народом. Що українці мають власну мову, свята і традиції та шануємо своїх захисників і захисниць.
“Захід пройшов у самому центрі Бонна та був дуже масштабний. Ми продумали сценарій, запросили німецьких політиків. Українські діти співали, наша молодь виступала ведучими, для ярмарку вони малювали картини та робили поробки з українською тематикою. Люди несли благодійну випічку за звичними українцям рецептами, яка припала до душі німцям. Прапори, привезені з України, та вишиванки охоче купували. Ведучі весь час повторювали, що збір іде для українських військових на Херсонщині “, – розповіла волонтерка.
Захід планували завчасно, тому до нього долучилися українці з різних куточків Німеччини, розповіла Тетяна Лінецька.
“В нашій команді об’єднались жінки з різних міст України – Олена Місюра, Ірина Ельфар, Інна Запухла, Юлія Руденко, хоча з Херсона лише я. Крім нашої асоціації “Українське серце”до свята долучилися всі небайдужі українці. Одразу на наш заклик відгукнулися харків’яни, яким до Бонна було їхати три години потягом. Але приїхали, і співали, допомагаючи збирати кошти для наших хлопців на Херсонщині. Їхали українці з Кельна, Дортмунда, інших міст. Нам дуже допомагають українці, які давно вже мешкають у Німеччині, – Павло Гроссул, Віталій Круш, Тетяна Середа”, – каже жінка.
Отримання дозволу на проведення таких заходів, комунікація з владою та організаціями, облаштування наметів і столів та інші організаційні моменти – всі займали українці, які давно проживають у Німеччині.
“Крім того, Павло Гроссул створив онлайн-платформу “Допомога Херсонщині”, що дозволило зібрати додатково 900 євро”, – говорить херсонка.
На заході зібрали 3057 євро – разом вийшло майже 4 тисячі.
“Ці кошти підуть на придбання джипів для підрозділів, які звільняють Херсонщину, для територіальної оборони. Хлопці повідомили, що в них є така потреба. Ми вже знайшли ці машини, зараз іде процес купівлі, після чого передамо їх до України найближчим часом”, – каже жінка.
Населення Німеччини охоче бере участь у ярмарках і заходах, які влаштовують українці, говорить Тетяна Лінецька. Люди роблять пожертви для українських військових.
“Німцям стає дуже цікаво. Росія дуже довго вела пропаганду і вкладала в неї багато коштів, щоб переконати всіх, що ми один народ. А ми тепер розвінчуємо ці думки. Ми розклеїли плакати на німецькій і українській мовах, де намагалися розказати, яка наша Україна, що в нас є цікавого. І німці уважно дивилися та читали. Вони ставляться до українців уже по-іншому. Світогляд німців у березні та зараз – зовсім інший. Вони придивлялись до українців по всіх своїх регіонах. А ми своєю чергою доносимо до них, що ми гідний народ зі своєю країною та власними державними цінностями”, – говорить волонтерка.
Схожі публікації:
- На що здатна музика: історія скрипаля та піаністки з Херсона
- В Івано-Франківську відкрили виставку “Окупована спадщина: кам’яні вишиванки Нової Каховки”. В чому її унікальність
- Супротив херсонців окупації представила у своїй роботі українська художниця Вікторія Наумова(фото)
- Лікарі-волонтери місії “Frida” під час прийому в Херсоні надали 1400 консультацій за два дні
- У Херсонській інклюзивній школі №4 дівчинка з малюнками на підтримку ЗСУ допомагає українській армії