Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Експерти U-LEAD пояснили фахівцям громад південного регіону України алгоритм зміни назв об’єктів топоніміки

Враховуючи ті обставити, в яких знаходиться українське суспільство сьогодні, у представників громад часто виникає питання зміни назв вулиць, бульварів, площ та інших об’єктів топоніміки. Дії, які вчиняє російський режим на тимчасово окупованих ним українських територіях, переконують в необхідності позбавлення будь-яких зв’язків із будь-чим російським: політикою, історією, культурою.

– Учасники інформаційної сесії, яка була проведена на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області для представників громад Одеської, Кіровоградської та Миколаївської областей, отримали відповіді та роз’яснення щодо нормативно-правового врегулювання процедури перейменування вулиць, проспектів, площ та інших об’єктів в населених пунктах громад. А також обговорили, якими можуть бути оптимальні форми залучення громадськості до зазначених процесів, – розповіла радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Оксана Гуненкова.

Спікерами заходу виступили радники з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіональних офісів «U-LEAD з Європою» Михайло Шелеп (Рівненська область) та Вікторія Троценко (Дніпропетровська область).

Експерти  U-LEAD зазначили, що перейменування об’єктів топоніміки може відбуватися за різними процедурами в залежності від того, якого роду назва буде присвоюватись тому чи іншому об’єкту. До речі, у зв’язку з тим, що деякі місцеві ради до сьогодні так і не змінили «комуністичні назви», перейменування ряду топонімів  підпадає під дію  ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Також учасники отримали роз’яснення щодо особливостей присвоєння різних назв таким об’єктам, залежно від того, чи вони присвячені якимось історичним подіям, чи – видатним особистостям тощо.

– На випадок присвоєння об’єктам топоніміки «неіменних назв», відсутнє чітке законодавче регулювання щодо діяльності органу місцевого самоврядування. У такому разі доцільно затвердити власний порядок чи положення про найменування/перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів. А також прописати детальну процедуру внесення пропозицій та підготовки проекту рішення на розгляд ради, форми громадських обговорень, порядок формування та «правила» роботи комісії/групи, – зазначила Вікторія Троценко.

В свою чергу, Михайло Шелеп надав ряд рекомендацій, серед яких наголосив громадам, що в разі проведення зміни назв об’єктів топоніміки необхідно:

  1. Перевірити, які процедури діють в ОМС, за потреби затвердити нові документи
  2. Розробити прості та зрозумілі алгоритми дій для різних ситуацій
  3. Передбачити різні способи проведення громадських обговорень
  4. Створити топонімічну комісію, за можливості долучити до неї фахівців та громадськість.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН