Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Окупаційна влада Херсонщини знищує медичну галузь

Херсонці, у яких сімейний лікар працював у приватних лікарнях, лишилися без медичної допомоги. У місті працюють лише клінічні лікарні. Більшість висококваліфікованих медичних працівників виїхали за межі окупованих територій. Водночас окупаційна влада оголосила про скасування усіх медичних реформ, які запроваджені Уляною Супрун.

Жителька Херсона розповіла Суспільному, що у місті залишилося мало лікарів, тому доводиться лікуватися самостійно.

“Якщо необхідні ліки, то звичайно купую. Звертаюся до аптеки, їх кілька є відчинених у Херсоні. Продаються там в основному російські медикаменти. Купую аналоги іноді, купую, бо безвихідь. Займаюся самолікуванням”, – говорить жителька.

В деяких лікарнях перестали функціонувати цілі відділення, розповідає директорка херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур. Без кадрів та без потрібного медичного забезпечення залишився і сам диспансер. Медичні працівники, які лишилися в Херсоні, мають велике навантаження та відчувають постійний моральний тиск з боку окупаційної влади.

“Немає можливості проводити хіміотерапію за сучасними протоколами через відсутність онкопрепаратів. Скоро може настати той час, коли дитині чи дорослому, наприклад з гострим апендицитом, не зможуть надати своєчасну допомогу і прооперувати через брак висококваліфікованих лікарських кадрів”, – говорить Ірина Сокур.

Лікар – ендокринолог Максим Овчар 4 місяці працював в обласній лікарні окупованого Херсона. Чоловік каже, “реформатори” від окупаційної влади зовсім не розуміють як працює українська медична статистика і через це вимагають знову ввести радянські стандарти.

“Повністю відбувається відкат від наших галузевих стандартів, від електронної системи охорони здоров’я. Тобто стає неможлива ні виписка електронних рецептів, ні електронних лікарняних, ні інших послуг, які були доступні для наших пацієнтів”, – розповідає Максим Овчар.

За словами голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка, окупаційна влада зараз знищує медичну галузь та всі здобутки херсонських лікарів.

“Ми пам’ятаємо дуже добре, що медицина Херсонщини наприкінці минулого року зробила крок вперед. У нас відбулася перша трансплантація нирки. Після цього ми провели 6 операцій щодо трансплантології нирки. Планували провести пересадку серця. це велика робота, яка була виконана і наразі окупанти поставили на ній хрест”, – говорить Олександр Самойленко

Уже є програми відновлення херсонських лікарень та доведення їх до європейського рівня обслуговування каже Олександр Самойленко. Після деокупації області вони будуть активно впроваджуватись.

Суспільне Херсон

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН