Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Нейрохірурги провели успішну операцію хлопцеві з Херсонщини

21-річному Максимові з Херсонщини, який 13 років страждав від нападів епілепсії, видалили клітини мозку, які мали “збій” та провокували раптові судоми. При цьому лікарі зберегли усі його функції. Про це розповіли на сторінці Першого медичного об’єднання Львова:

Перші напади епілепсії у хлопця почалися ще у 8 років. Відтоді він пройшов десятки обстежень, але жодне з них не могло пояснити причини хвороби. Різні комбінації протиепілептичних препаратів не допомагали і щотижня, по декілька разів, судомні напади заставали його вдома, на роботі та в громадських місцях.
Після обстеження у Центрі нейрохірургії і неврології Лікарні Св. Пантелеймона з’ясувалося – це скронева епілепсія, яка трапляється досить рідко. Іншими словами, розлад мозкової діяльності, характерною ознакою якого є раптові судомні або безсудомні напади, що повторюються.
Аби усунути багаторічну хворобу, наші нейрохірурги Дмитро Щибовик та Andriy Dyakiv працювали спільно із Костянтином Костюком, завідувачем відділення функціональної нейрохірургії та модуляції Інституту нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова НАМН України.
Лікарі видалили пацієнтові частину скроневої ділянки мозку, яка провокувала раптові судоми. Відтак вони провели передню скроневу лобектомію, амигдало- та гіпокампектомію.

За 2 тижні після операції Максим ще жодного дня не втрачав свідомості, а це означає лише одне – попереду виписка і життя без протиепілептичних препаратів!

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН