Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Жнива після боїв. Як працюють миколаївські аграрії

Враховуючи актуальну ціну на зернові, вартість зберігання і транспортування, миколаївським аграріям у 2022 році складно навіть повернути собівартість вирощеного зерна. Наприкінці червня збирають озимий ячмінь, який виростили на полях, де навесні 2022 року точилися бої ЗСУ з російськими військами.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Товариства з обмеженою відповідальністю “Золотий Колос” Надія Іванова.

За словами Надії Іванової, у 2022 році немає попиту і на насіння, яке вирощує її підприємство. “Дві з половиною тисячі озимини було. Ще ми досіяли трошки льону, не встигли посіяти горох, гірчицю — така рання група. Трохи ярого ячменю посіяли, хоча розуміли, що вже пізно, але не втратити насіннєвий фонд, щоб чотири сорти хоча б трохи на розмноження було, посіяли приблизно по 50 гектарів”, — розповіла Надія Іванова.

Наприкінці червня збирають озимий ячмінь, який виростили на полях, де на весні 2022 року точилися бої з військами Російської Федерації.

Миколаївські фермери зазнають збитків під час війни

Миколаївські фермери зазнають збитків під час війни. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

“На полях залишки ворожої техніки після боїв. Багато таких подаруночків у нас, різноманітних на полях”, — сказала Надія Іванова.

За словами заступника директора підприємства Ігоря Алєксєєва, в господарстві немає жодної одиниці техніки, яка б не постраждала внаслідок ворожих обстрілів.

“Пошкоджена зерноочисна машина, виробничі будівлі. Все доводиться ремонтувати за власний кошт, бо війна — це форс-мажор, страховка не передбачена. Оприскувач придбали у кредит майже за 300 тисяч євро незадовго перед повномасштабним російським вторгненням. Деякі машини, зокрема, комбайни, змогли відремонтувати”, — сказав Ігор Алєксєєв.

Остаточні збитки підприємства поки підрахувати не можуть, сказала директорка підприємства, але зрозуміло, що йдеться про десятки мільйонів гривень.

Миколаївські фермери зазнають збитків під час війни

Ангар з технікою пошкоджений внаслідок обстрілів військами РФ. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Стосовно допомоги або компенсації аграріям Надія Іванова зверталась до голови Миколаївської обласної ради, як аграрій і голова профільної комісії облради.

“Мені сказали, що наразі все вирішує військова адміністрація, немає сенсу нам нікуди лізти і ні в що вмішуватися, бо на сьогодні немає такої законодавчої процедури навіть”, — пояснила Надія Іванова.

Крім проблем воєнного часу на врожай вплинули і природні фактори.

“Цілий рік посушливий. Із осені сходи ми отримали пізно, зима була така тепла, але безсніжна, без опадів, суховії були навесні. Через вологу ми втратили врожай цього року, це для нас не характерно. Ми брали по 40 центнерів, 42-43 центнери, а цього року 25-26 центнерів. Ну, те, що є», — сказав Василь Сюрченко.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН