Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Миколаївська школярка отримала срібну медаль на Всеукраїнському конкурсі “Олімпіада геніїв України”

Учениця 10-Б класу Миколаївської гімназії №3 Любов Слесаренко отримала срібну медаль на Всеукраїнському конкурсі “Олімпіада геніїв України”. Це перша нагорода такого рівня, до цього три роки поспіль вона ставала призеркою предметних олімпіад.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора з наукової роботи гімназії Ірина Коваль.

На Всеукраїнському конкурсі “Олімпіада геніїв України” школярка презентувала проєкт “Опріснення та очищення води за допомогою багатоступеневого гідрогелевого пристрою на сонячній енергії”. Загалом на конкурс подали 934 проєкти учні 8-11 класів з 23 областей України, 81 проєкт пройшов до фіналу.

“Моє дослідження спрямоване на розробку, створення та тестування портативного методу очищення води на сонячних батареях, який очищатиме воду від більшості забруднюючих речовин, включаючи мікропластик, сіль та патогени, і може використовуватися по всьому світу”, — розповідає Любов Слесаренко.

Над проєктом школярка працювала самостійно протягом грудня 2021 року. Дістати матеріали для моделі допомагав батько. Потім вона отримала екоперепустку та презентувала свій проєкт через платформу YouTube

Миколаївська школярка отримала срібну медаль на Всеукраїнському конкурсі "Олімпіада геніїв України"

“Це був цікавий досвід, оскільки конкурси екологічного спрямування завжди найбільш пізнавальні. Я отримала срібну медаль у секції Наука, Інновації у Genius Olympiad Ukraine. Всупереч тому, що тема очищення води не нова, я пропоную зовсім інший спосіб із застосуванням гідрогелю. Чи в бідності, чи у країнах, що розвиваються, чи у моряків на морі або навіть на задньому дворі, щоб ви могли пити воду, знаючи, що вона очищена від солі, мікропластику й бактерій”, — говорить срібна призерка.

За словами заступниці директора з наукової роботи гімназії Ірини Коваль, дівчину приваблює фізика, вона із захопленням проводить експерименти, шукає різні шляхи розв’язання завдань.

“Запропонувала Любі взяти участь у цьому конкурсі в листопаді 2021 року. Чомусь була впевнена, що у неї вийде. До речі, на цій перемозі дівчина зупинятися не збирається, адже участь в олімпіаді – це перевірка не тільки знань і умінь з предмета, а й гартування характеру, вольових якостей, готовність боротися і досягати успіху”, — розповідає Ірина Коваль.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН