«Складно із стовідсотковою впевненістю сказати, коли саме з’явився хокей.
Ігри з м’ячем та ключкою були притаманні ще багато століть до нашої ери різним народіам світу: стародавні єгиптяни, монголи та греки грали в ігри схожі на хокей.
Подібна до хокею й старовинна українська гра ковіньки – традиційна старовинна українська хлоп’яча забава, гра, схожа водночас на хокей і гольф. Ковінька — палиця із загнутим кінцем, подібна до хокейної ключки.
Перший турнір із хокею з шайбою в рамках Олімпійських ігор відбувся на літніх Олімпійських іграх 1920 року. З 1924 року змагання з хокею з шайбою почали розігруватись у програмі зимових Олімпійських ігор.
Турнір з хокею з шайбою серед жіночих команд включено до олімпійської програми з зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано.
Ювілейна монета номіналом 2 гривні «100-річчя українського хокею з шайбою» введена в обіг Національним банком України 25 березня 2010 року.
Вона присвячена 100-річчю українського хокею з шайбою, за основу відліку цієї дати взято видання 1910 р. тексту правил гри в хокей українською мовою за редакцією І. Боберського.
Вболіваємо за наших і до зустрічі в музеї!», – повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на Фейсбук-сторінку Херсонського обласного краєзнавчого музею.
Схожі публікації:
- Херсонців запрошують зробити селфі з одним з найбільших музейних предметів в Україні
- У Херсонському краєзнавчому музеї зберігаються унікальні зразки револьверів
- Музей природи у Херсоні відкривається після ремонту
- Музей у Херсоні запрошує дітей провести канікули з користю
- Музейні листівки кінця ХІХ — початку ХХ століть популярні серед херсонців