Запорізька область підготувала 28 проектів, які має намір реалізувати у 2022 році у рамках національної програми “Велике будівництво”. В ОДА кажуть, що за кількістю проектів Запорізька область на другому місці у країні, на першому – Дніпропетровська
Про це йшлося в ОДА під час презентації проектів.
Загальна вартість проектів – 1,9 млрд гривень, з яких – 1,5 млрд гривень – це гроші з держбюджету, решта суми – гроші місцевих бюджетів, цільові субвенції, які планують залучити на умовах співфінансування.
В області планують протягом року реконструювати та побудувати 9 шкіл, 7 дитячих садків, 5 спортивних об’єктів, 4 медичні заклади та 3 культурні.
За словами заступника голови ОДА Едуарда Брутмана, у Гуляйполі наступного року планують завершити реконструкцію школи (будівництво розпочато ще у 2020 році).
У Мелітополі запустять новий об’єкт – реконструкція спеціалізованої школи №24, реконструкція гімназії “Успіх” (Широківська громада), реконструкція школи – інтернату “Джерело” Запорізької облради, заплановано реконструкцію ліцею “Перспектива” та капремонт школи №40 у Запоріжжі.
Що стосується дитячих садків, то три із семи знаходяться у Мелітополі, два – у Запоріжжі. Серед спортивних об’єктів є шахова школа, стадіон “Старт” в Енергодарі та спортивний комплекс у Кирилівці.
“Це дуже складний проект, вартістю майже 100 млн гривень”, – сказав Буртман про стадіон “Старт”. – Буде залучено гроші з бюджету Енергодару, Фонду регіонального розвитку та НАЕК Енергоатом. Нині стадіон у незадовільному стані.
Серед чотирьох медустанов: реконструкція інфекційного відділення 5-ї дитячої лікарні Запоріжжя, капремонт дитячої лікарні у Мелітополі та онкоцентр у Мелітополі, а також реконструкція тренінгового центру з підготовки студентів на базі ЗДМУ.
“Це міський онкоцентр. Місто реалізовуватиме його за гроші Європейського інвестиційного банку. Дуже грамотно підійшли до проекту і включили до нього одразу й покупку лінійного прискорювача. Ми вже говорили про те, що на область потрібно всього 5 лінійних прискорювачів. Нам потрібно закупити другий лінійний прискорювач для обласного протипухлинного центру, і це на 100% закриє потребу у місті Запоріжжі. Потім Мелітополь закриє місто та район і у нас залишиться Бердянськ – треба буде такий об’єкт будувати”, – сказав Старух.
Схожі публікації:
- Внаслідок обстрілу Оріхів на Запоріжжі залишився без води та електропостачання
- Вихованців запорізького сиротинця евакуювали у безпечніші регіони
- Від початку війни у Запорізькій області тисячу разів лунав сигнал повітряної тривоги
- Колаборанти у Запорізькій області закликають людей ігнорувати перехід на зимовий час
- Внаслідок обстрілів у одному з населених пунктів Запорізького району пошкоджено газову трубу: виникла пожежа