У Херсоні відбулась творча зустріч з легендарною художницею Марією Шнайдер-Сенюк

Про це повідомляє Олег Олексюк, Керівник проєкту «Гордість Херсонщини» на своїй сторінці у Фейсбук:

«В рамках проєкту «Гордість Херсонщини» 16 вересня в залі каталогів Херсонської обласної книгозбірні імені Олеся Гончара відбулась творча зустріч з легендарною художницею, знаною громадською діячкою, заслуженою художницею України Марією Шнайдер-Сенюк. Присутні мали змогу ознайомитися з публікаціями в газетах та журналах України на тематичній ілюстративно-книжковій виставці, а також почути про життєвий та творчий шлях всесвітньо відомої майстрині гобелену
Немає опису світлини.
«Роботи Марії Шнайдер-Сенюк мають неабиякий попит серед мистецтвознавців та поціновувачів таланту художниці. Її гобелени можна зустріти у багатьох музеях України, Канади та США. До речі, в музеї Тараса Шевченка експонується гобелен «Григорій Сковорода». Чимало її робіт знайшли своє життя в Київському державному музеї Українського народно-декоративного мистецтва, Херсонському обласному художньому музеї імені Олексія Шовкуненка, літературному музеї Бориса Лавреньова та в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Неодноразово її картини являлись окрасою того чи іншого літературно-художнього видання.»
На зображенні може бути: 1 особа та стоїть
Про це згадував і Почесний громадянин міста Херсона, заслужений діяч мистецтв України, відомий поет Валерій Кулик. Він згадав про свою поетичну збірку «У мареві мальв», в основу оформлення обкладинки якої лягла репродукція картини пані Марії. З вдячністю і шаною до майстрині Валерій Павлович зачитав у залі свій новий сонет – присвяту ювілярці. Адже 2021 року Марія Несторівна справляє не лише 85-річчя від Дня свого народження, а і 50-річчя від Дня зарахування її до лав Національної спілки художників України.
На зображенні може бути: 1 особа, квітка та у приміщенні
Марію Несторівну із ювілеями привітали: голова Херсонського обласного відділення Союзу Українок Валентина Січова, заступник директора Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка, мистецтвознавець Владислава Дьяченко, знана українська художниця Ольга Бондаренко та українська краєзнавця Людмила Постриган.
Прозвучало чимало позитивних відгуків про яскраву мальовничість полотен Марії Шнайдер-Сенюк і уміння майстрині тонко передати красу природи і розмаїття життя.
На зображенні може бути: 5 людей та люди стоять
На честь всесвітньо відомої художниці звучала не лише поезія, а і українська пісня у виконанні Народного ансамблю народної пісні «Червона калина» Херсонського обласного Палацу культури (кер. Ганна Гура), лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяни Дудкіної та юного обдарування, 10-річного соліста вокальної студії Антоніни Потужньої, лауреата багатьох престижних конкурсів вокалістів Максима Зарічного.
Понад півсотні глядачів мали змогу також насолодитися переглядом нових полотен, які увійшли до нової персональної виставки картин Марії Шнайдер-Сенюк «Запах Євшан-зілля».
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
«А нам залишається подякувати цьогорічній ювілярці, легендарній художниці Марії Шнайдер-Сенюк за те, що Вона є у нашому житті, за те, що відгукнулася на нашу пропозицію та долучилася до проєкту «Гордість Херсонщини». Ми хочемо побажати вельмишановній Марії Несторівні довгих літ творчого життя та дорогоцінного Божого дару здоров’я! До нових зустрічей у «Гончарівці»!» – резюмує Олег Олексюк.
Можливо, це художній твір 2 людини та у приміщенні


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com