Майстриня зі Станіслава навчає створювати авторські намиста

Пів року тому почала виготовляти авторські коралові намиста майстриня зі Станіслава Херсонської області Світлана Гаврилів. Свої робити жінка дарує друзям і знайомим. Світлана Гаврилів говорить, яскраві коралі дарують людям гарний настрій, ваблять затишком і красою.

Одного зимового вечора побачила оригінальні намиста, зроблені майстрами. Вирішила спробувати. Так про свій шлях до створення прикрас, говорить Світлана Гаврилів.

“Я чомусь подумала, чого це не пристосувати до того, що я вмію. Таким чином, у мене почали виникати ідеї нанизувати під час плетіння гачком намистини різного розміру, кольору і все таке інше. Кожні коралі – це зроблено під настрій. Наприклад, чорна нитка, як я кажу, в житті, яка б вона не була лінія життя, якщо на неї нанизати кольорові намистини, можна її змінити. Ось це наш настрій”, – каже Світлана Гаврилів.

За словами майстрині, коралі – не просто прикраса.

“Я- жінка. Носити щось куплене, це – нецікаво. Цікаво щось таке, чого немає ні в кого. Коралі – це наше українське, наше рідненьке. Коли жінка носить звичайну блузку чи футболку, зараз у нас це не просто модно, це круто – нести своє українське, нести в народ, нести людям. Чому б себе не прикрасити чимось таким, що позиціонує нас, як українців”, – говорить Світлана.

Днями Світлана Гаврилів провела для усіх охочих майстер-клас з виготовлення коралів. Каже, будь-який новачок за годину навчиться робити це намисто, було б бажання.

“Я беру першу намистину, протягую через неї, пров’язую. Наступну беремо зелененьку. Складаю візерунок. Ось так у декілька етапів і виходить в нас такий чокер”, – пояснює майстриня.

Катерина Альохіна дізналась про майстер-клас із соцмереж. Жінка говорить, сама інколи вдома вчиться робити прикраси.

“Мені було важко, наприклад, намистину протягнути. Наче роблю все правильно, а воно не чіпляється. Тут бачу, спочатку треба намистину, а потім нитки. У кожного майстра є свої секрети і ось Світлана із задоволенням їх нам передає. Мені приємно тут бути”, – розповіла Катерина.

Світлана Гаврилів за фахом юристка, але останні роки займається мистецькою і громадською діяльністю. Майстриня каже, хоче допомогти іншим жінкам і дітям перебороти свої комплекси. Власним прикладом вона показує, що варто любити себе.

Виставка робіт Світлани Гаврилів у бібліотеці Олеся Гончара має назву “Настрій”. Експонуватиметься вона протягом місяця, – розповідає завідувачка відділу мистецтв.

“Взагалі ці роботи, зроблені власноруч, несуть тепло, вони несуть сонце, бо людина вкладає в цю роботу свою душу. Ми вже так подумали, що можна створити тут показ мод”, – каже завідувачка відділу мистецтв Тетяна Краснолуцька.

У найближчих планах майстрині поїхати на Сорочинський ярмарок і представити херсонські коралі всій Україні.

Суспільне

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com