МКІП, СКУ, Музей Голодомору та Фонд розвитку музею підписали меморандум про партнерство

Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний музей Голодомору-геноциду, Світовий Конґрес Українців та Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору підписали Меморандум про партнерство у проєкті творення Другої черги Національного музею Голодомору-геноциду та відкриття для відвідувачів у 2023 році, з нагоди 90-х роковин Голодомору, основної експозиції новозбудованого сучасного Музею.

До 30-ї річниці Незалежності України Уряд має на меті завершити реконструкцію першої черги Національного музею Голодомору-геноциду, продовжувати будівництво другої черги та розпочати роботу над створенням основної експозиції музею. Меморандум є одним із кроків у низці ініціатив Президента України та Уряду щодо підготовки до відзначення цієї дати.

Підписання Меморандуму є важливим для ефективної реалізації державно-приватного партнерства, покликаного консолідувати зусилля держави та громадянського суспільства у справі відновлення та збереження національної пам’яті, публічної підтримки сучасної інституції – музейного комплексу Музею Голодомору – не лише на етапі її формування, а й у подальшому її сталому розвитку.

Згідно з Меморандумом, Міністерство культури та інформаційної політики України представляє державну частину партнерства та забезпечує державну підтримку реалізації проєкту.

«Голодомор – трагічна сторінка нашої історії. І правду про те, хто відповідальний за неї, має знати весь світ. Десятиліттями радянська влада приховувала цю жахливу реальність, в якій жили сотні тисяч людей. Приховувала ціленаправлений акт геноциду українського народу. Музейний комплекс дозволить забезпечити доступ до правдивої інформації, що ж відбувалося у той час насправді. Без применшень і псевдофактів. Його будівництво – надзвичайно важливий крок до увіковічнення пам’яті як всіх українців, так і тих, хто також постраждав від нелюдяних репресій СРСР. Історія не забута», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Національний музей Голодомору-геноциду відповідає за зміст основної експозиції, яка буде створена в будівлі, що зводиться. На базі музею вже розроблено наукову концепцію експозиції. Музей забезпечує роботу Контентної групи, до якої входять працівники музею, а також залучені за згодою музеологи, історики та фахівці з інших суміжних дисциплін. Також на базі музею сформовано міжнародну Експертно-наукову раду.

Відповідно до Меморандуму, за міжнародну підтримку Проєкту творення Музею Голодомору відповідає Світовий Конґрес Українців.

«Світовий Конґрес Українців активно долучається до творення та розвитку Музею Голодомору-геноциду. Впродовж десятиліть ми послідовно доносимо світу правду про страшний злочин сталінського режиму та стоїмо за міжнародне визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Залучення міжнародної підтримки сприятиме творенню музею світового рівня та зробить його відомим не лише в межах України, але й в глобальних масштабах», – заявив Президент СКУ Павло Ґрод.

Участь громадянського суспільства, широкого кола благодійників в Україні та закордоном у творенні Музею Голодомору забезпечує Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору. Згідно з Меморандумом, завданням Фонду Музею Голодомору є фінансове забезпечення створення та втілення Проєкту основної експозиції, облаштування внутрішнього музейного простору та підтримка подальшого розвитку створюваного музейного комплексу. Фонд також представлятиме інтереси благодійників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com