Викладачі ХДАЕУ долучилися до розробки проєкту розвитку південного узбережжя

Метою реалізації проєкту «Південне узбережжя України: від дослідження до розвитку (Скадовськ, Генічеськ)» – це переосмислення розвитку Генічеська й Скадовська, дотичних до них територій та сформувати пропозиції альтернативних сценаріїв просторових трансформацій. Це у свою чергу, може дати поштовх до якісних екологічних, соціально-економічних і соціально-культурних змін.

До спільної роботи в якості експертів-консультантів було залучено: фахівців Херсонського державного університету; студентів та викладачів українських архітектурних ВНЗ, а саме: Херсонського державного аграрно – економічного університету, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Харківського державного університету будівництва та архітектури, Київського національного університету будівництва та архітектури, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, провідних українських архітекторів-практиків.

Проєкт передбачав не тільки «роботу в полі», а й потужний освітній блок – лекції від експертів для учасників та всіх бажаючих протягом усього проєктного періоду.

Домінантним результатом проекту – ініціювання процесу створення агенцій/офісів розвитку міст Скадовська та Генічеська, які могли б стати дієвим інструментом залучення додаткового фінансування, сталого розвитку, проміжною ланкою взаємодії між містянами та органами місцевого самоврядування задля ефективної реалізації ідей та візій розвитку міст, які зароджуються у місцевій громаді.

На думку керівника проєкту Ігоря Лялюка, в рамках семінару вже почалося «проєктування» офісів міського розвитку, без яких сьогодні неможливо ефективно змінювати й малі, й великі міста на краще.
В рамках проєкту було визначено основні місцеві ресурси, потенціал, а також вади, що стримують розвиток.

Разом із фахівцями різноманітних наукових інтересів, громадою та бізнесом розроблено стратегію розвитку населеного пункту, в якому має бути комфортно і мешканцям, і відпочиваючим, яка включає культурно-історичне, соціально-економічне, екологічне, урбаністичне дослідження, розрахунки економічних ризиків, дорожню карту поетапного вирішення проблемних місць; впровадження нових функцій та умов, привабливих для інвестицій, а також для стартапів молоді, аби створити нові перспективні робочі місця та заохотити її залишатися та безпосередньо впливати на розвиток рідного міста.
Чекаємо на реалізацію запропонованих ідей!!

Пресцентр університетуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com