У Херсоні пройшли заходи вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС

35 років з дня Чорнобильської катастрофи. Говорячи про цю трагедію, перш за все, хочеться згадати про тих людей, які у 1986 році першими вступили в бій зі страшною катастрофою – пожежею на атомному реакторі. Мова йде про військовослужбовців, працівників пожежної охорони та міліції, яких вже немає серед живих. Всі вони отримали колосальні дози опромінення і загинули, віддавши свої життя заради майбутніх поколінь.

З Херсонщини на боротьбу зі страшним лихом було направлено 339 працівників органів внутрішніх справ з числа міліціонерів та пожежників.

Один з перших ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС був уродженець Херсонщини Віктор Кібенок, який народився 17 лютого 1963 року в смт. Іванівка. Він брав участь у гасінні пожежі в перші години після аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Під час гасіння отримав високу дозу опромінення, був відправлений на лікування до Москви, де і помер 11 травня 1986 року. 26 квітня 1996 року Віктор Кібенок нагороджений відзнакою Президента України – зіркою «За мужність» (посмертно). На честь Віктора Кібенка названі вулиці низки населених пунктів Київської області, а також населених пунктів інших регіонів України та у рідному селищі Іванівка на Херсонщині.

Щорічно, з метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, поліцейські Херсонщини проводять зустрічі з пенсіонерами МВС – учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Працівники територіальних підрозділів поліції спільно з представниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування беруть участь у церемоніях покладання траурних вінків та квітів до пам’ятників та меморіалів, споруджених на честь загиблих ліквідаторів.

Ми схиляємо голови перед подвигом тих, хто поклав своє життя у боротьбі з атомним пеклом. Щира пошана тим, хто щодня бореться зі страшними хворобами, спричиненими катастрофою. І нехай прийдешні покоління завжди пам’ятають уроки Чорнобиля, щоб над нашою землею завжди було мирне, чисте небо, а в кожній оселі панував мир, щастя та добробут.

Відділ комунікацій поліції Херсонської областіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com