У Миколаєві відкрили нове відділення інтенсивної терапії

26 лютого в Миколаєві на території міської лікарні №1 після масштабної реконструкції відкрили відділення інтенсивного лікування хворих на COVID-19 та з супутніми судинними ускладненнями.

Перша міська лікарня – найстаріший заклад охорони здоров’я міста. Понад 130 років тут надають допомогу хворим, у тому числі, з гострими інфарктами та інсультами. За словами завідувача ангіоневрологічного відділення Володимира Нікуліна, упродовж 2020 року лікарня прийняла понад 730 хворих на інсульт. Приблизно така ж кількість пацієнтів отримувала допомогу в усіх лікарнях міста та області разом. 

З початком пандемії коронавірусу в Миколаєві виникла гостра потреба в спеціально обладнаному місці для лікування хворих, у яких COVID-19 спровокував інфаркт чи інсульт. Такі пацієнти потребують уваги мультидисциплінарної команди медиків. 

На допомогу медичній галузі міста та миколаївцям вчергове прийшов соціально відповідальний бізнес. Ідею директорки лікарні Марії Грачової щодо реконструкції приміщення “інсультного” відділення підтримав керівник “Нібулону” Олексій Вадатурський. Коштом компанії “Нібулон” та ще низки підприємств міста, залучених підрядних організацій у короткий термін повністю відновлено напів зруйновану будівлю на території лікарні. Роботи почали восени минулого року. І от сьогодні відкрило двері оновлене відділення на 18 ліжок, що повністю відповідає сучасним вимогам надання медичної допомоги. Комфортне, зручне – як для пацієнтів, так і для медичного персоналу.  

Коштом міського бюджету, Національної служби здоров’я України та благодійників придбано та встановлено необхідне медичне обладнання: апарати ШВЛ, монітори пацієнта, кисневі концентратори, інфузомати тощо. Є нові функціональні ліжка, протипролежневі матраци, меблі. 

На офіційному заході з нагоди відкриття об’єкту побували міський голова Олександр Сєнкевич, заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Ігор Кузьмін, заступник міського голови Анатолій Петров, директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов, начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, директор ТОВ СП “Нібулон” Олексій Вадатурський та керівники підприємств, які допомагали реалізувати проєкт – Ха Йонг Цой (“Миколаївський комбінат хлібопродуктів” компанії “Posco International), Дмитро Фалько (ТОВ “Термінал-Укрхарчозбутсировина”), В’ячеслав Сімченко (ТОВ “Миколаївський тепловозоремонтний завод”), представники підрядних організацій.

Екскурсію відділенням провела для гостей директорка лікарні Марія Грачова. Вона розповіла, що заклад повністю готовий приймати пацієнтів. Усі палати оснащені системами виклику медперсоналу. Після натискання кнопки сигнал надходить на спеціальні наручні годинники, а також відображається на моніторі в ординаторській. У реанімації та палаті інтенсивної терапії – відеокамери, аби медпрацівники мали змогу цілодобово спостерігати за хворими.

Після закінчення пандемії COVID-19 тут будуть лікувати пацієнтів неврологічного та кардіологічного профілів з гострою судинною патологією в невідкладних станах.

  • Це буде так званий “Stroke Unit” – інсультний блок. В Україні такі пілотні проєкти реалізують у Вінниці та Полтаві. “Терапевтичне вікно” при інсульті – чотири години. За цей час треба встигнути надати допомогу, зробити процедуру тромболізису, – розповідає Марія Грачова. – Бригада лікарів цілодобово напоготові. У цій же будівлі незабаром розпочне роботу ангіограф. Маємо всі сучасні методи виявлення та лікування інсульту. 

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич подякував керівнику ТОВ СП “Нібулон” за величезний внесок у розвиток медичної галузі міста.

  • Для того, щоб всі розуміли масштаб проведеної роботи: на 2021 рік на медицину Миколаєва в бюджеті закладено 100 млн грн.  З них 57 млн грн – поточні видатки (на опалення, освітлення, утримання закладів охорони здоров’я). Бюджет розвитку галузі становить 12 млн грн на все місто. “Нібулон” же спрямував понад 20 млн грн на облаштування однієї лікарні. Це грандіозна допомога медицині Миколаєва, – підкреслив міський голова. 

На цьому робота з розвитку потужностей міської лікарні №1 не завершується. Невдовзі тут відкриють після реконструкції ще два відділення – приймальне та перше в місті відділення гемодіалізу. Міська влада також планує привести до належного стану територію закладу.

Відділ інформаційого забезпечення департаменту міського голови

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *